1989 Yılının Efsanesi Geri Dönüyor

1989 Yılının Efsanesi Geri Dönüyor

1989 yılında ünlü video oyun konsolu olan Sega Genesis ile tanışmıştık. Bu video oyun konsolunun yükselişi de düşüşü de çok hızlı olmuştu. Fakat oyun konsolu 27 yıl aradan sonra geri dönüyor.

Video oyun konsolu olan ve türünün ilklerinden diyebileceğimiz Sega Genesis 27 yıl sonra geri dönüyor. Tabii bu geri dönüşü genellemeye vuramayız. Çünkü; oyun konsolu şimdilik sadece Brezilya da satışa sunulacak.

Tabii satışa sunulacak ürün Sega Genesis’in aynısı olmayacak fakat yapıma başlanan cihaz hem teknik özellikler olarak hem de görünüş olarak Sega Genesis’e oldukça benziyor. Orjinaline oldukça benzeyecek olan cihaz  orijinal oyun kütüphanesi ve kontrol kollarını destekleyecek. Aynı zamanda cihaz SD kart girişine de sahip olacak.

Sega Genesis ilk olarak 1989 yılında Kuzey Amerika’da satışa sunuluştu. Kısa zamanda oyun severlerin dikkatini çekti ve büyük bir satış kitlesine ulaştı. Fakat en büyük rakibi olan Nintendo’nun hızına yetişemedi ve konsol işinden çekilerek sektörde üçüncü parti geliştirici olarak devam etti.

Yeni model diyebileceğimiz Sega Genesis 399 Brezilya Real’i yani yaklaşık olarak 125 dolar fiyat etiketine sahip.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir