2013 Asgari Ücret, SSK Sorgu Net Aracılığıyla Sizlerle

Her yıl olduğu gibi bu yılın sonunda da yeni yıl için belirlenen zam oranları merakla bekleniyor. Özellikle 2013 asgari ücret zam miktarları merakla bekleniyor. Milyonlarca işçi ve işvereni ilgilendiren 2013 asgari ücret ne kadar olacak üzerine pek çok tahmin yürütülmektedir. Resmi bir açıklama yapılmadan kesin bir şey konuşmak doğru değildir. Fakat tahminlere göre asgari ücret 2013 yılında ilk altı ayda % 3 ve ikinci 6 ayda da yine % 3 olacak şekilde beklenmektedir. Ayrıntıları ssk sorgu net adresinden alabilirsiniz.

2013 asgari ücret zam miktarlarını belirlemek üzere Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanarak çalışmalarına devam etmektedir. Yapılan çalışmalara katılan temsilciler ve komisyon üyeleri arasında yapılacak olan görüşmeler neticesinde yapılacak olan açıklamayla 2013 asgari ücret ne kadar olacak sorusu yanıt bulacaktır.

Hükümet bir süre önce 2013 – 2015 Orta Vadeli Ekonomik Programı’nda 2013 asgari ücret zam miktarları oranını % 3 + % 3 olacak şekilde planlamıştı. Bu plan göz önünde bulundurulduğunda 1 Ocak 2013 tarihi itibariyle 740 TL olan asgari ücret 762 TL’ye yükselecektir. Bu miktarların üzerine enflasyon oranlarının da eklenmesiyle birlikte 2013 asgari ücret ne kadar olacak sorusu cevabını bulacaktır.

18 Aralık Perşembe Günü yapılacak olan toplantıda Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışmalarını tamamlayarak yeni yılda uygulanacak olan asgari ücret zam miktarlarını açıklayacak. Böylece milyonlarca işçi ve işverenlerin merak ettiği sorular cevabını bulacaktır.

2 thoughts on “2013 Asgari Ücret, SSK Sorgu Net Aracılığıyla Sizlerle”

  1. asgari ücret çalışanı says:

    bu zamlarla bu asgari ücretle nasıl geçinecez allah aşkına

  2. Selami güneş says:

    Ülkemizde bu asgari ücret konusu hep sorun olmuştur. Ben şahsen kendimi bildim bileli insanlar bu rakamdan hep şikayetçi. Haklılar da ama dünya koşullarına göre açlık sınırının altında bizdeki asgari ücretler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir