2015 YGS Sorularının Tamamı

2015 YGS Sorularının Tamamı

Üniversiteye girişin ilk adımı olan Yükseköğretime Giriş Sınavı ( YGS ) bugün 10.00’da yapıldı. 160 sorudan oluşan ve her bölümden 40’ar soru bulunan sınavın süresi 160 dakikaydı. Büyük emeklerin ilk sınanışı olan YGS ‘nin sorularının bir kısmı da ÖSYM tarafından yayınlandı. Son günlerde gündemde olan soruların tamamının verilmemesi tartışılırken ÖSYM son noktayı koydu ve 32 soru yani sınavın tamamının yüzde 20’sini yayınladı.

Bana da bir hayli saçma gelen bu yüzde 20 yayınlama uygulaması insanların kafasında şüphe oluşturuyor gerçekten. Kim ne kadar net yaptı öğrense sıkıntı olmaz gibi. Ben 2011 YGS sınavına girmiştim ve sınavdan sonra televizyon ve internette soruların tamamı yayınlanıyordu. Hiçte bir sorun olduğunu görmedik. Umarız bu hata bir sonra ki sınavda olmaz ve soruların tamamı internette yayınlanır. Bir diğer faydası da gelecek dönemlere olacaktır elbette ki. Ne tarz sorular çıktığı hakkında ufakta olsa bilgi sahibi olmak oldukça faydalı olacaktır öğrenciler için. 

2015 YGS soruları ve cevaplarını aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz. Umarım emekleriniz boşuna çıkmaz. Allah yardımcınız olsun bu üniversite yolunda. Tekrar söyleyelim.2015 YGS sınav sorularının tamamı internete düşmeyecek.

2015 YGS Sınav Soruları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir