web
counter

Bugünün Konforuyla 18.Yüzyılı Deneyimlemek

Bugünün Konforuyla 18.Yüzyılı Deneyimlemek

Yaz mevsiminin yerini yağışlı bir sonbahar mevsimine bıraktığı günlerdeyiz. Deniz, güne ve kum üçlüsünden oluşan tatil konseptimiz değişiyor. Yakın mesafelere yapılan kültür turları, bu mevsimde hem ruhumuzu hem de bedenimizi dinlendirmek, büyük şehirlerin keşmekeşinden azıcık da olsa uzaklaşmak için biçilmiş kaftan gibidir.

Batı Karadeniz’in masal diyarı olarak bilinen ve ahşap evleri ile meşhur Safranbolu turuna ne dersiniz? M.Ö.3000 yıllarına dayandığı tahmin edilen tarihi ile Safranbolu, pek çok medeniyete ev sahipliği yapması sebebiyle kültürel ve tarihsel zenginliği ile sizi büyüleyecektir.

Safranbolu için ekonomik ve kültürel açıdan en iyi dönem Osmanlı Dönemidir. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz eski ahşap evleri de bunun en güzel kanıtıdır. Şüphesiz Safranbolu’nun sadece evleri, konakları değil, han, hamam, cami ve çeşme gibi yapıları da göz doldurmaktadır.  1994 yılında UNESCO’nun Miras Listesi’ne dahil olan Safranbolu’da koruma altına alınmış 1117 yapı olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Şayet Safranbolu’ya gitmeyi düşünüyorsanız ve 18. yüzyıl Osmanlı dönemini, günümüz konforuyla deneyimlemeyi hayal ediyorsanız, o zaman tercihiniz buram buram tarih kokan eski ahşap konaklardan birinde kalmak olmalıdır.

18.Yüzyıldan kalma üç konakta hizmet verenGülevi Safranbolu Osmanlı mimarisinin özgün bütünlüğünü bozmadan ihtiyacınız olan her türlü konforu sunan konaklama alternatiflerinden sadece biridir.

Kendinizi 2-3 günlük bir tatil kaçamağı ile şımartmaya ikna olduysanız, şimdi tek yapmanız gereken, ufak bir valiz hazırlayarak kredi kartınız ile %25’e varan konaklama indiriminden faydalanabileceğiniz Safranbolu kaçamağı için yola çıkmak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir