Menü

Diş ağrısına ne iyi gelir ?

12 Kasım 2015 - Tanıtım
Diş ağrısına ne iyi gelir ?

Herkesin büyük belası olan ve ağrıların en çekilmezlerinden olan diş ağrısı çeşitli yollardan dolayı oluşabilir. Diş çürümesi veya apse yapması gibi nedenlerden ortaya çıkan ağrılar insanın gününü zehir etmekle kalmaz kurtuluşu da bir hayli zordur. Sağlık alanında yazı yazarken en çok dikkat ettiğim ve uyarı da bulunduğum şey ise ilk fırsatta bir hekime görünmeleridir. Burada ki sağlık yazılarını yazarken evde doktora gidilemeyecek haldeyseniz ufak tefek bilgiler vermeyi amaçlarım. Ama dediğim gibi diş ağrısı sorunu ufak bir sorun değildir, önceliği her zaman diş hekimlerine vermenizi tavsiye ederim.

Bu ufak uyarımı yaptıktan sonra diş ağrınızı azaltabilecek bir kaç yöntemden bahsetmek istiyorum. Bu uyarılarımda sağlam bir dayanak olarak gösterebileceğim kişi diş hekimi Recep Eşkar’dır. Öncelikle doktorumuzun söylediği ve hemen hemen herkesin yanlış bildiği bir bilgiyi sizinle paylaşayım. Halk arasında yaygın olan diş ağrılarında alkol kullanmak kesinlikle çok yanlış bir harekettir. Sakın bu tür kulaktan duyma bilgilere itibar etmeyiniz. Evde uygulanabilecek diş ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabıyla tedavi yöntemlerine başlayalım.

Diş ağrılarınızı hafifletmek istiyorsanız öncelikle dişlerinizi fırçalamanız gerekiyor. Ağrıya neden olabilecek besin kalıntıları bu şekilde bölgeden temizlenebilir. İkinci öneri ise sirkeli su ve tuzlu suyun dişteki sinirleri bir parça uyuşturarak ağrınızı azaltmanızı sağlayabilirsiniz.  Diğer önerilerden birisi ise kısmende olsa ağrıyı kesebilecek ilaçlardır. Ağrı kesici ilaçlar ile diş ağrınızı azaltabilirsiniz.

Bitkisel olarak tedavide ise karanfil yağını öneriyor doktorumuz Recep Bey. Karanfil yağını hemen nereden bulacağım derseniz kuru karanfili de diş ağrınız olan bölgeye bastırıp ağrınızı azaltmanız mümkün. Diş ağrısı ile ilgili diğer bir bilgi ise ağrı olan bölgeye buz tedavisini uygulamanız olacaktır.

Tedavi için doğal çözümlerden bir kaç tanesini sizinle paylaştık. Ama her zaman belirttiğim gibi sağlık sorunlarında elinizden geldiğince önceliği hekimlere veriniz. Diş ağrısının nedenini öğrenmeden yapılan bir tedavi dişlerinizin sağlığını bozacaktır.

Kaynak : yazparakazan.com/blog/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir