web
counter

Instagram Erişimde Facebook’u Solladı

Instagram Erişimde Facebook’u Solladı

Eğer hala Instagram üzerinde bir planınız yoksa, bu sebep sizi bu platforma yönlendirmede yeter de artar bile. Gerçekleştirilen araştırmalara göre Twitter’ı geride bıraktığı gibi Instagram, Facebook’u da etkileşim konusunda sollamış durumda! Piyasadan daha fazla geride kalmamak adına instagram takipçi hilesi oldukça önemli.

Ocak ayında PewResearch’in gerçekleştirdiği bir araştırmanın sonuçları açıklandı. Bu araştırmaya göre Instagram, diğer platformları geride bırakarak en hızlı büyüyen sosyal medya oldu. Aynı araştırma, Instagram’ın etkileşim konusunda Twitter’ı solladığını da ortaya koymuştu. Hatta bu fark, Twitter’ın 50 katı şeklinde lanse ediliyor.

Bir farklı araştırma da araştırma şirketi Locowise tarafından yapıldı. Bu araştırma sonuçları ise Instagram’ın Facebook’tan daha yüksek erişim meydana getirdiğini belirtiyor. Tabiki bu bağlamda instagram takipçi arttırma çok önemlibir konu olmuş durumda.

Araştırmanın sahibi Locowise, geçen Mayıs ayında belirlenen, aralarında Türk hesapların da olduğu binlerce Instagram hesabını inceleyerek, medyadaki erişim döngüsünü (paylaşımların yoğunluğu, özellikle Instagram Türk takipçi yorumların rakamları, beğeniler vb) incelemeye başladı. Söz konusu araştırma da diğer incelemelerde olduğu şekilde Instagram’ın çok daha süratli bir biçimde büyüdüğünü ifade etmekte. Instagram deneyimini geliştirmek veya bu platformu ticari emelleri için kullanacak tüketiciler için birkaç önemli analiz yayınladı.

Söz konusu incelemede Instagram ziyaretçilerinin aşağı yukarı takipçi ortalaması %1.48 iken; Locowise gene Mayıs ayında Facebook’ta görünen bu ortalamanın ise %0.2 şeklinde olduğunu dile getiriyor. Bu mesele Instagram’ın en süratle yükselişe geçen sosyal medya aracı olmasını onaylıyor.

Bilirsiniz, 2012 senesinde Facebook’un Instagram’ı milyarlarca dolar ödeyerek sahip olması, piyasanın önde isimleri ve firmaları aracılığıyla çok fazla tartışılmıştı. Lakin şu an 35 milyar doları geçen değer ile birlikte ve bir sonraki yıl için Instagram’ın senelik tanıtım kazancının 2 milyar dolara erişmesiyle alakalı ön fikirler Facebook’un zekice bir yatırımda bulunduğunu adeta kanıtlıyor.

15 saniyelik video oynatmayı uygun hale getirmesi ve akabinde Hyperlapsebenzeri bir medyanın açığa çıkmasıyla Instagram’daki görsel içerik yoğunluğu ve erişimleri yükselmiş olsa dahi, resimlerin videolara karşı daha fazla erişim sağlıyor olması %91.77‘lik bir ortalama ile halen daha devam etmekte. Daha popüler hesaplarda ise bu ortalama %98.12.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir