web
counter

Mobil Film İzle

Beyin tümörleri iki grupta toplanır. Kötü huylu ve iyi huylu olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Ancak bu tümörlerde kendi aralarında gruplandırılmaktadır.
Kötü huylu tümörler
Glial tümörler: beyinde en çok karşılaşılan tümörlerden biridir. Beyinde oluşan kanserler glial tümörlerden dolayı oluşmaktadır. Glial tümörler kontrolsüz bir şekilde çoğalma özelliğine sahiptir. Bu tümörler hızlı bir şekilde büyüyerek komşu organlara da zarar verebilir. Ayrıca omuriliğe kadar uzanabilir. Bu tümörler dört evreden oluşur. Düşük evre( birinci ve ikinci evre) yüksek evre( üçüncü ve dördüncü evre) olarak adlandırılmaktadır. Hastalarda oluşan hayati tehlikeler, hastanın yaşına, uygulanan tedavi yöntemlerine, patolojik evrelere, kemoterapi ve radyo terapiye göre değişmektedir. Evresi düşük olan tümör çeşitleri evresi yüksek olan üçüncü ve dördüncü evreli tümörlere dönüşebilir. Evresi yüksek olan tümör çeşitleri hayati anlamda çok tehlikelidir.
Metastatik beyin tümörleri: diğer organlarda oluşan tümörlerin (meme, akciğer, mide, cilt, karaciğer, bağırsak ve prostat gibi)dağılarak beyne sıçraması sonucu oluşmaktadır. Hangi organda oluştuğu bazen tespit edilememektedir. Kanser tedavilerine başlayan hastaların neredeyse % 40’ ında beyin anormallikleri gözlenmektedir. İlk olarak hastaya sınırlı uyuşturma uygulanarak cerrahi operasyonlar ile biyopsi alınması teşhis edilmesi gerekir. Bu sayede tedavi uygulanacak yöntemler daha kolaylıkla seçilebilir.
Benign Tümörleri
Bu tümörler kafatası içinde ancak beyin dokusu haricinde oluşan tümörlerdir. Diğer organlarda oluşan iyi huylu tümörlerin tersine bu bölgede oluşan tümörler tehlikeli olabilir. Cerrahi yöntemler ile tamamen alınabilirler. Yayılma olasılığı oldukça düşüktür. Ancak tedavi edildikten uzun yıllar sonra tekrar oluşabilirler.
Beyinde yerleşen tümörlerin yerleşen yere ve gelişim hızına bağlı olarak belirtileri değişebilir. Tümör yavaş büyüyor ise kişide çok az şikâyet ve belirti oluşur. Hastada en çok görülen olumsuzluklar,
Denge kaybı,
El ve ayakların büyümesi,
Görme güçlüğü,
Sinirlilik,
Kol ve bacaklarda güç kaybı,
Bilinç bozulması
Anlama bozukluğu
Yazamama
İşitme kaybı
Epilepsi nöbeti
Felç
Belirtiler gittikçe artabilir. Hasta günlük işlerini yerine getiremez hale gelerek yatağa bağımlı olarak yaşayabilir. Bu nedenle hastanın yattığı mobil film izle hastayı rahat ettirecek konforda olmalıdır. Tedavi sırasında hasta hastanede yatarak tedavi edileceğinde hastanın havalıhttp://www.mobilfilmizle.org/ yatırılması daha başka hasarların oluşmasını engelleyerek hastayı daha rahat ettirir.
Beyin tümörlerini tedavi etmek için daha çok patolojik sonuca göre cerrahi işlem, ışın tedavisi ya da kemoterapi gibi yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemler tek başına kullanıldığı gibi aynı anda da uygulanabilir. Tedaviden sonra tümörlerin tekrar oluşum göstermemesi için alternatif tedavi yöntemleri kullanılarak hastalığın tekrar oluşması engellenebilir. Tıpta kesin olarak tedavi edilemeyen kanser türlerinden biride dram filmleri beyinde oluşan kanserlerdir. Ancak bitkisel tedavi metotları kullanılarak hastanın tedavisi ve yaşam kalitesi oldukça artırılabilmekte ve oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir