web
counter

Öğretmen Atama Kontenjanları

Ülkemizin en büyük sorunlarından bir tanesi olan atama sorunu gün geçtikçe daha sıkıntılı hale dönüyor. Binlerce atama bekleyen öğretmenler hükümetin ağzından atama müjdesini bekleyerek geçiriyor ömrünü. Son yapılan açıklamalarda 47 bin öğretmen alınacağı açıklanarak bir parçada olsa atama bekleyen eğitimci adaylarının içi rahatladı. Peki bu rakam bekleyen o kadar kişi için yeterli mi ? Tabi ki değil, çünkü bu rakamın kaç katı öğretmen adayı bulunuyor.

Her branştan binlerce öğretmenin beklediği atamalarda kontenjanlar şu şekilde;

Coğrafya 2.300

Din Kültürü 12.000

Sınıf Öğretmenliği 17.000

Fen Bilgisi 780

Fizik 340

Matematik 560

Müzik 3100

Rehberlik 6600

Türkçe 1071

Tarih 980

Edebiyat 2800

Bu rakamlar tahmini olmakla birlikte haberde.net adresinden alınmıştır. 2015 ağustos eylül atama kontenjanları hakkında tam olarak kesin bilgi bulunmuyor. Branşları incelediğimiz zaman rakamın büyük bir kısmı sınıf öğretmenlerine verilmiş görünüyor. 17 binlik bir rakama karşı en az kontenjan ise 340 kontenjanla fizik öğretmenlerine ayrılmış.

Peki atamalar gerçekleşti, öğretmenlerimiz beklediği görevlerine başladı. En çok merak edilen ise ne kadar maaş alacakları olacak şüphesiz.Temmuz 2015 öğretmen maaşları linkinden bu maaşlara ulaşabilmeniz mümkün. Az çok sizlere bilgi verecek olan bu maaşlar temmuz ayı içindir. Öğretmen atamalarının ne zaman olacağı kesin olarak belirli olmamakla birlikte ağustos ayı içerisinde yani eğitim dönemi başlamadan önce ki ay gerçekleştirilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir