Menü

Pastadan büyük payı yine online oyunlar aldı!

04 Kasım 2015 - Tanıtım
Pastadan büyük payı yine online oyunlar aldı!

Pastadan büyük payı yine online oyunlar aldı!

Gelişen bilişim dünyası kendine has bir oyuncu kitlesi yarattı. Bu kitle tüm yeniliklerden hemen hemen çoğu oyunun yamalarından optimizasyonlarından ve yeni versiyonlarından haberdar haldeler. Oyunlara gelen yeni değişiklikleri sürekli takip ederek üstünlük sağlamak, ilk deneyenlerden ve öncülerden olmak isteyenler sayesinde varlığını sürdüren bu kitle, oyun yayıncılığının da ortaya çıkışıyla kendini karşı konulmaz bir kitle yapma yolunda ilerliyor.
oyun uzayi oyunlar oyunu oyna

Oyunların hasılatları, dünya ekonomilerine yön verecek kadar yüksek boyutlarda olsa dahi pastadan en büyük payı tahmin edeceğiniz üzere online oyunlar aldı. Hasılatları açıklanan, satış rekorlarına imza atan çoğu fps oyunu; online oyunların hasılatlarının yanından dahi geçemedi. Bildiğiniz üzere iletişimin internetin Dünya’nın her yerinde bulunabiliyor olması sebebiyle kolaylaştığı şu dönemde, insanlar artık gerçek oyuncular ile karşılaşmak, ya da yakın arkadaşlarıyla topluluk oluşturmak isteğinde bulunuyorlar.

Oyun yapımcılarını cezbeden bu durum, o muhteşem hasılatlarında kapılarını aralıyor. Geçmişten geleceğe doğru gidecek olursak, pixel kaliteli oyunlardan kendini gerçekçi görüntü kalitesine bırakan oyunlar; gerek hareket algılayışları gerekse diğer özellikleri bakımından oldukça yol katetti.
Flash Oyun Sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. Flash Oyun sektöründe ise en çok oynana oyunlarda her zaman olduğu gibi iki kişilik oyunlar en başı çekmektedir. Bu oyunlar içinde en çok göze çarpan iki kişilik oyun ise iki kişilik macera oyunu sektörün en iyisi olarak karşımıza çıkmaktadır.
3d modelleme denilen durumunda üstün seviyelere çekilmesiyle beraber kişi portreleri ve tüm grafik aktiviteleri gerçek hayattaki hallerine uyarlanmaya başladı. En yakın örneğini hepimizin çok iyi bildiği futbol oyunlarının geçmişini incelediğiniz de ya da sizde o kitlenin bir parçası iseniz hayalinizden geçirdiğiniz de anlayabileceksiniz.

Örgütsel aktivitenin en yoğun olarak görüldüğü platform olan online oyunlar, farm tabanlı oyunlar hissesinde en büyük ciroyu yapanlar arasında. Dünya üzerinde 25 milyona yakın kullanıcısı olan oyunlarında var olduğunu düşünecek olursak bu sayı gerçekten oldukça büyük oluşunu fark ettirecektir. Online oyun sektöründe gerçekleştirilen E-spor faaliyetleri de bu sektördeki dalgalanmaları olumlu yönde tetikleyen en önemli örnekler arasında yer almaktadır. Bilindiği üzere bu düşünceyi pozitif yönde destekleyen en önemli takımlardan birisi de Beşiktaş Spor Kulubü.

Uluslar arası anlamda bir başarısı da bulunan Beşiktaş E-Spor Klubü bu anlamda Türkiye’deki ilklerden. Yer aldığı takımlar arasında başarıları bir dizi bulunan Beşiktaş Klubünü de bu başarısından dolayı kutluyoruz.

Pastadan büyük payı yine online oyunlar aldı!” üzerine bir düşünce

tatlitariflerim.info

Oyun sitesi açmayı çok düşündüm fakat etrafta tonla rakip var ve kaliteliler artık zaman kaybı gibi geliyor bana

Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir