web
counter

Yandex Haritaları Yenilendi !!

Arama motoru olarak hayatımıza giren ve kısa sürede Türkiye’de de büyük kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaran Yandex, ürettiği uygulamalarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Google Maps uygulamasından sonra daha kaliteli ve daha kullanışlı bir ara yüze sahip olan Yandex Harita, yeni güncellemesiyle birlikte çok daha kullanışlı hale getirildi. Değişim, Android ve IOS tabanlı mobil cihazlarda kullanılıyor. Yenilikleri arasında en çok dikkat çeken ekranda daha az yer kaplayan fonksiyon butonları. Bununla birlikte Yandex Haritalar’a getirilen bir diğer değişiklik ise yine butonları, kullanıcı isteğine göre kullanabiliyor ya da kaldırabiliyor.

Getirilen yenilikler oldukça kullanışlı hale getirmiş Yandex Haritalar uygulamasını. Sesli arama yapma olanakları sunan yeni güncellemede, aranan mekanın o anda açık olup olmadığını öğrenmek de mümkün hale getirilmiş. Farklı özellikleriyle dikkat çeken yeni sürüm Yandex Haritalar’da gidilecek güzergahın trafik yol durumu da kontrol edilebiliyor. Ayrıca “BiTaksi“ üzerinden yakından bir taksi çağırmak da mümkün hale getirilmiş. Oldukça fonksiyonel özellerle kullanıcılarına sunulan Yandex Haritaların kullanıcıları tarafından büyük beğeni ile kullanılacağı kesin.

 

3 comments

  1. Uzun zamandan beri Yandex haritalar uygulamasını oldukça iyi bir şekilde kullandım ancak son zamanlarda iPhone 4 telefonumda ne yazık ki sağlıklı bir şekilde kullanamıyorum. Umarım hatalar düzeltilmiştir ve tekrar kullanabilirim.

  2. Yandex haritalarını beğenerek kullanıyordum zaten. Ayrıca Yandex’e özel trafik olayı çok hoş. Gitmeden önce trafik yoğunluğunu görebiliyoruz. Yazı için teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir