web
counter

İcralık ihalelere nasıl girilir?

İcra ihalelerini takip etmek ve istediğiniz malları satın almak oldukça kazançlı bir aktivite olarak değerlendirilebilir. Çünkü ihalelere konu olan mallar, eksperler tarafından belirlenen muhammen bedelin yarısı tutarında olan 1.ihale bedeli ile satışa çıkıyor. İlk ihalede satış gerçekleşmezse bu bedel daha da düşüyor. Dolayısıyla ihaleye katılan taraf sayısı çok olsa bile, muhammen bedelin çok daha altında kalan rakamlar ile ihaleye çıkartılmış olan malları almak mümkün oluyor. Yani nakit yatırım yapabilecek durumda olan kişiler ya da eve, arabaya ya da başka mallara ihtiyaç duyan kişiler icra ihalelerini takip ederek yüksek kazanç sağlayabilirler.

İcra ihalelerini takip etme konusu ise işin en sıkıntılı bölümü olarak görünüyor. Çünkü tüm Türkiye çapında ihaleye çıkan mallar, yerel gazetelere, basın organlarına verilen ilanlar yolu ile duyuruluyor. Dolayısıyla tüm ihalelerden haberdar olmak zor bir iş olarak görünüyor. İhalelerden haberiniz olsa bile, ihaleye katılmak için ihalenin yapıldığı yerleşim yerine gitmek pek de kolay olmayabilir. İşte bu sıkıntıları aşmak için icraanaliz.com tarafından sunulan hizmetlerden faydalanmak gerekiyor.

Türkiye genelinde ilan edilen icra ihaleleri hakkındaki bilgiler icraanaliz.com bünyesinde bulunan uzmanlar tarafından takip ediliyor ve her gün siteye giriliyor yani her gün güncelleme yapılıyor. Siteye gelen kişiler ise ödeyecekleri küçük bir üyelik ücreti karşılığında tüm Türkiye çapında ilan edilen icra ihalelerinin ayrıntılarına ulaşmış oluyorlar. Dolayısıyla işin en zor olarak görünen bölümü yani ihalelerden haberdar olma, ihaleler hakkında bilgi sahibi olma kısmı, kolay ve güvenilir bir şekilde halledilmiş oluyor.

İhaleler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olduktan sonra, katılmak istediğiniz ihaleleri tespit ediyorsunuz. Böyle ihaleler belirlerseniz, ihaleye kendiniz katılabilir ya da icraanaliz.com tarafından sağlanan bir başka hizmetten faydalanabilirsiniz. Bu da ihalelere sizin yerinize uzmanlardan oluşan bir ekibin yani eksper ve avukattan oluşan ekibin katılması oluyor. Böylece ihale konusu olan mal hakkında daha iyi bilgi edinirken ve ihaleyi kazanma ihtimalinizi artırırken zahmete de girmemiş oluyorsunuz. Üstelik ihaleyi kazanamamanız halinde eksper ve avukat ücreti ödemeniz gerekmiyor. Sadece ulaşım bedelini, yol ücretini ödemeniz gerekiyor. İhaleyi kazanmanız halinde ise muhammen bedel üzerinden hesaplanan eksper ve avukat ücretini ödemeniz gerekiyor. Ama ihale sonunda söz konusu olan aracı, taşınmazı ya da diğer malları değerinin altında bir bedelle satın almış oluyorsunuz.

İcra konusu olan mallar hakkında risk analizi yapılması, uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelerden faydalanmak gibi hizmetler de icraanaliz.com tarafından sunulan hizmetlerin parçası durumunda bulunuyor. Ama uzman personel tarafından sağlanan hizmetlerden faydalanmak için Gold Üyelik Paketi satın almak gerekiyor. Bu durumda eksper, avukat, danışmanlar, analizciler tarafından sağlanan hizmetlerden faydalanabiliyorsunuz. Tabi bu da icra ihalelerini kazanma şansınızı dolayısıyla maddi olarak kazançlı çıkma şansınız artırmış oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir