2016’ın En Değerli Markası

Aklımıza gelen onlarca teknoloji markası var. Fakat bu teknoloji markalarından sadece bir tanesi 2016’ın en iyi markası oldu.

Çoğu teknoloji meraklısına göre Apple artık eski havasını kaybediyor. Yavaş yavaş küçülmeye gidiyor ve eskisi kadar yenilikçi değil. Fakat veriler bize Apple’ın düşüşe geçtiğini göstermiyor. Apple 2016 yılının en değerli markası seçildi.

Apple, yine 2016 en değerli markalar kategorisinde birinci oldu. Açıklanan verilerde Apple geçen yıldan günümüze kadar yüzde 5 büyüme oranı kaydetti. Apple’ı ise Google takip etti. Google 2015 yılından bu zamana kadar yüzde 11 büyüme kaydetti fakat yinede Apple’ın yerini alamadı. Üçüncülüğü ise Coca-Cola aldı fakat Coca-Cola bir büyüme oranı kaydedemedi. Aksine düşüş gösterdi. Bir zamanların en büyük markası olan Microsoft ise dördüncü sırada yer aldı. Bu markaları da Toyota, IBM, Samsung, Amazon, Mercedes-Benz ve GE takip etti.

Bu sonuçlar markaların finansal performansları doğrultusunda belirleniyor. Markaların ürünlerinin satışındaki etkisi ne olduğu araştırılıyor ve buna göre en değerli markalar seçiliyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir