30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Tairh 26 Ağustos 1922 Büyük Taaruz ( Başkomutanlık Meydan Muharebesi ) başlamıştır. Düşmanın ülkemizde ki son günleridir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 4 günde düşmanı temizlediği İzmir’den denize döktüğü bir muharebeydi bu. Ve 30 Ağustos 1922 yani bundan 92 yıl önce bugün bu muharebeyi zaferle kazandığımız gün.

İşgal birliklerinin ülkemizi terk ettiği günün sembolik günüdür 30 Ağustos. Zaten denize dökülmeleri de fazla sürmedi. 1923 yılından itibarende bugünü Zafer Bayramı olarak anarız ve milli bayramımız olarak törenlerle kutlarız. Ülkemizin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin milli bayramıdır.

Ecdadımızın yaptıklarını bir kez daha başarıyla anlatma günüdür. Mustafa Kemal Atatürk gibi bir önderi bugün dahi ülkeyi yönetenlerin düşman olduğu efsane liderimizi anmış olduk. Kahraman ecdadımızın yaptıklarını bugün ülkemizde devam ettirmek zorundayız. O kanlar boşuna dökülmedi bu cennet topraklarına. Ülkemin her yeri şehit kanıyla dolu iken bu topraklarda şeref ve onurumuzu son nefesimize kadar korumalıyız.

Kahraman Türk Milletimin Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutlarım. ME MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir