Abiye

Abiye
Her bayanın hayatında vardır çok önem verdiği günler, geceler. Böyle zamanlarda şık giyinmek o geceye gereken önemi vermenin bir nevi göstergesidir aslında. Genellikle kına, düğün, nişan, şık bir davet, özel bir toplantı gibi günlük sıradanlıktan uzak özel günler ve gecelerde tercih edilir abiye.

Kendinize en uygun abiye modelini belirlemek için oldukça fazla seçeneğiniz olacaktır. Ama bu kadar fazla seçeneğin arasında kendi bedeninize ve zevkinize uygun olanı bulmaktır önemli olan. Bunu yapabilmek için de bazı detayları göz ardı etmemeniz gerekmektedir.

2013 abiye modellerinde uzun modellerler oldukça dikkat çekmekte. 2013 abiye modelleri için dijital katolog olarak hizmet veren http://modelgelinlik.net/ e göz gezdirebilirsiniz. Abiye seçiminde dikkat edilmesi gereken nokta uzun abiye modelleri kimler tarafından nasıl tercih etmesi gerektiğidir. Uzun etekli modeller genellikle uzun boylu bayanlar tarafından tercih edilir. Böylece hem elbisenin modeli bütünüyle görünmüş hem de elbiseyi taşıyan kişinin vücudu elbisenin ağırlı altında ezilmemiş olur. Kısa boylu bayanlar ise uzun modelleri tercih ettiklerinde boylarının olduğundan daha kısa görünme ihtimali olacaktır. İlla ki uzun bir abiye modeli tercih edilmek isteniyorsa yırtmaçlı bir model ve platform topuklarla bu sorun ortadan kaldırılmış olacaktır.

Abiye rengine karar verirken nerede giyileceği göz önüne alınarak karar verilmelidir. Eğer iş ile ilgili ciddi bir gecede giyilecek ise çok pembe turuncu gibi çok canlı renkler yerine siyah, krem, beyaz gibi daha ağır tonları tercih etmelisiniz. Ama bunun dışında nişan, düğün, doğum günü gibi daha samimi bir ortamda giyecek iseniz o zaman renk konusunda oldukça özgür davranabilirsiniz. Mesela esmer tenli bayanlarda kırmızı renkte bir abiye oldukça hoş ve dikkat çekici olacaktır. Seçtiğiniz abiyeyi güzel yapılmış bir saç ve uygun tonların kullanıldığı bir makyajla tamamlayarak o önemli geceyi şahane bir görüntüyle geçirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir