Amerika Gibi Olmak İster misin ?

İnsan hayatında çok fazla şeye değer verir. Para, aşk, eğlence, aile, arkadaş… ve daha bir çok yazabileceğim şeye. Bu insanlığın doğasında olan bişeydir. Değer verirsiniz elde etmeye çalışırsınız ama hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Sahip olursunuz sahipsiz kalırsınız tarzı bir düşünce yani. Elde ettiğin her şey bir başkasına daha anlamsız daha boş gelir. Kimse sizin paranızla ilgilenmez veya arkadaşınızla. Önemli olan sizsinizdir, demek isterdim ama şimdiki dünyada bu sözün hiçbir karşılığını bulamazsınız. Önemli olan siz değilsinizdir, önemli olan hiçbir şeydir.

Rekabet dediğimiz kelimedir önemli olan, en iyi olabilmek, hep iyi olabilmek.. Falan falan. Amerika gibi olmak ister her insan içerde pislik bir insansındır ama dışardan hep en iyi olmak istersin. Ülkemin, anadolumun özelliğidir içi dışı bir olabilmek. Tanımadığı insanlara bile iyi davranabilmek, güvenebilmek. İhtiyacımız olan tek şey anadolu insanı gibi olabilmek. Rekabettir insana düşman kazandıran onu çirkinleştiren. En iyi olmaya çalışın ama rekabet etmeyin. Herkes en iyi olduğu zaman olacaktır bişeyler zaten.

Zaman dolmadan yapın bir şeyler. Boş durmaktan nefret edin. Kalkın ve etrafınıza bakın bu kadar şey ne için var ağaçlar ne için sizlere oksijen veriyor ne için bu yollar,kaldırımlar,arabalar sorgulayın. Bazı şeyler anlamlara büründüğü zaman fark etmeye başlayacaksın. Fazla uzaklaşma hiçbir şeyden. Fazlada yakınlaşma hiçbir şeye.Güzel şeyler düşün sorgularken,karar verirken.Cahil kalma her şeyde konuşacak bir şeyler öğren. Ama boş konuşma. En azından seni sen gibi kabul edecek yerlerde boş konuş.

Kimseye ön yargı oluşturma kendin hakkında. Ön yargılardır insanı mahveden, olmayacak şeylerden söz ettiren olmayan şeylerden bir şeyler düşündüren. Ve karalayın bir şeyler. Yazdığım yazı kadar saçma şeyler karalayın. İçinden bir cümlede olsa sizi rahatlatacaktır. Ne de güzel yazmışım diyeceksiniz o cümle için.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir