Android 5.0 Lollipop Telefonunuza Ne Zaman Geliyor ?

Android 5.0 Lollipop’tan haber var!!

Mobil cihaz işletim sistemlerinde en çok kullanılan işletim sistemi Android’tir. Her dönem yeniliklere giren android, son olarak KitKat ile kendinden söz ettiriyordu. Sürekli ilginç isimlerle kendini yenileyen işletim sistemi şimdilerde Lollipop ismiyle yenilenmeye hazırlanıyor. Buraya kadar, her şey çok iyi. Ancak bu yeni Android Lollipop çıktığı zaman eski telefonlar ne olacak. Kitkat çikolatasını yemeye devam mı edecekler. İşte incelemeye aldığımız telefon markalarından bazılarının kullanıcılarına sunduğu raporlardan bazıları.

HTC

Akıllı cep telefonu dünyasının en yakından takip edilen markası. One (M7), M8 ve mini telefonları için önümüzdeki 90 gün içerisinde Android Lollipop sürümüne geçirileceğini duyuruyor. Diğer modeller için ise ne zaman güncelleme yapılacağı hakkında henüz net bilgi yok.

Sony

Sony bu alanda daha fazla kapsamlı olduğu görülüyor. Tüm Xperia Z sürümleri için Android 5.0 (lolipop) sürümüne geçtiğini bir blog üzerinden kullanıcılarına duyuruyor.

Motorola

Nexus telefonlarla birlikte adını iyiden iyiye duyuran marka da bir blog üzerinden hangi modellere Android Lollipop işletim sistemini getireceğini duyurdu. Buna göre:

Moto X, birinci- ve ikinci nesil

Moto G, birinci- ve ikinci nesil

Moto G (4G LTE)

Moto E

Droid Ultra

Droid Maxx

Droid Mini

Modellerine yeni güncelleme getirilecek. Samsung, Nvidia ve diğer markalarda çeşitli telefonlarında Android 5.0 kullanacaklarını söylediler.

One thought on “Android 5.0 Lollipop Telefonunuza Ne Zaman Geliyor ?”

  1. Mehmet says:

    Güzel paylaşım teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir