Android 5.1 Şubat ayında !!

Android 5.1 Şubat ayında !!

2015 yılına girmemize az bir zaman kala teknoloji dünyasında hareketli çalışma saatleri de başladı. Akıllı telefon üreticilerinin Android 5,0 ve 5,1 güncellemesini kullanıcılarına sunmak için gerçek anlamda canla başla çalıştıklarını görebiliyoruz. Google’ın yeni sürüm üzerinde çalıştığı haberleri yayılınca bu çalışmalar bir kat daha hız kazandı diyebiliriz. Gelecek yeni Android sürümünde, önceki sürümlere göre çok daha farklı özelliklerin olması bekliyor.

Android 5.1 sürümüne, önceki sürümünde olmayan sessiz modunun eklenmesi de beklenen yeniliklerden biri olarak görülüyor. Özellikle son zamanlarda bazı telefon modellerinde yaşanan ses sorunun bu sürüm ile son bulacağı da yine gelen detaylar arasında kendini gösteriyor. Söz konusu Android sürümünün çıkmasıyla birlikte akıllı telefon markalarının kısa süre içinde buna uyum sağlaması bekleniyor. Ancak net olarak verilen bir tarihin olmadığını da eklememiz gerekiyor.

HTC, Samsung, Sony gibi markaların Android 5,1 güncellemesini ilk olarak modellerine atmaları bekleniyor. Bunun ardından gelecek markaların hangileri olacağını söylemek için henüz çok erken olduğunu ifade etmek gerekiyor. Androi 5.1 güncellemesi ile nelerin olacağını yakın bir zamanda daha net göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir