Android Pay’in Gün Geçtikçe Kullanımı Artıyor

Android Pay’in Gün Geçtikçe Kullanımı Artıyor

Gün geçtikçe artış gösteren teknoloji ile birlikte Android Pay’da bu noktada kendisini gösteriyor. Heyecan içinde beklenen I/ O etkinliğinde büyük bir tanıtım yaparak 5 ülkeyi daha hizmet listesini açıklayan Android Pay toplamda 15 ülkede aktif olmayı hedefliyor 2017 nin ilk yarısında hızlı bir ilerleme kaydeden Android Pay 10. Ülkenin ardından 11. Ülke olarak Rusya’yı seçti ve ödeme sisteminin Rusya da aktif hale getirildiğini bildirdi.

Birçok ülkeye giriş sağlayan ve ödeme sistemlerinin aktif olduğu Android Pay’ın ülkemize ne zaman geleceği ise merak konusu. Bu noktada şunu söylemek gerekir ki Android Pay’ın ülkemize ne zaman geleceği, yahut gelip gelmeyeceği tam bir muallak. Bu noktada Android yetkililerinde Türkiye’den de herhangi bir açıklama gelmemesi teknoloji severleri oldukça üzen bir durum.

Şunu de belirtmek gerekiyor ki bir ülkede Android Pay’ı aktif olması oldukça uzun bir zamana tekabül ediyor. İlk olarak bankalar ile ardından mağaza ve restoranlar ile anlaşma süreçleri oldukça uzun bir zaman dilimini işaret ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir