Anti Facebook- ELLO Nedir ?

Anti Facebook- ELLO Nedir ?

Sosyal ağların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Anti Facebook olarak son zamanlarda kendinden çokça söz ettirmeye başlayan Ello da yeniler arasında yer alıyor. Ancak bilindiği gibi açılan sosyal ağlar, büyük umutlarla açılsa da kısa bir süre sonra kaderine terk edilebiliyor. Peki, tüm bunlar bilinen gerçekler iken Ello neden bu kadar kendinden söz ettiriyor?

Küçük bir sanatçı ve grafiker tarafından oluşturulan (Berger & Föhr) Ello, Facebook’a rakip olabilir. Türkiye’de kullanım seviyesi, şimdilik düşük. Bunun da nedeni dil desteğinin olmaması. Ancak Sosyal medya devi Facebook için yeni bir rakip olabileceği söylenebilecek tarzdan. Ello’nun şimdilik amacı, “Reklamsız sosyal medya ağı” hizmeti sunmak olarak tabir ediliyor.

Bilindiği gibi Facebook’un reklamları neredeyse Google reklamlarına kafa tutacak kadar fazla. Bu da kullanıcıların rahatsız olmasına neden oluyor. Yeni bir sosyal ağ arayışı içinde olanlar için ideal özelliklere ve reklamsız bir ağa sahip olmayı kolaylaştıran Ello tavsiye edilebilir. Yakın bir zamanda sosyal medyanın ne kadar etkin ve kullanılmaya değer olduğunu hep birlikte daha net göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir