Apple Geri Adım Attı!

Apple son verdiği kararla beraber bütün uygulama geliştiricilerine 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren App Transport Security’e geçmelerini zorunlu hale getirmişti. App Transport Security karşımıza ilk olarak 2009 yılında çıkmıştı. Gelişmiş bir güvenlik sistemine sahip olan bu uygulama internete HTTPS üzerinden bağlanılmasını sağlıyor.

Fakat herkes bu özellikten faydalanmak istemiyor olacak ki geçtiğimiz günlerde Google’ın geliştiricileri App Transport Security’i atlatmak için bazı kodlar yayınlamıştı. Apple’da bunların üzerine 1 Ocak 2017 tarihini biraz daha ileriye attı gibi duruyor. Bu yüzden en yakın zamanda bu gelişmiş güvenlik sistemiyle korunmayı planlayan kişiler biraz daha bekleyecek gibi duruyor. Apple bu geçişi biraz daha ileri bir tarihe erteleyerek bütün geliştiricilerinin bu geçişe hazır olmasını sağlayacak.

Apple 1 Ocak 2017 tarihinde zorunlu kıldığı geçişi ertelediğini yayınladığı yazısıyla duyurdu. Fakat bu geçişlerin ne zaman yapılacağına dair bir açıklama yapmadı. Aldığımız duyumlara göre Apple bu tarihi çokta uzatmayacak ve yakın bir zamanda App Transport Security’e ne zaman geçileceğini duyuracak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir