Apple “I Sea” Uygulamasını Hemen Kaldırdı

Son günlerde ortaya çıkan bir uygulama ile Apple biraz amatör yakalandı diyebiliriz. I Sea uygulaması ile store a damga vuran Apple bu uygulamasını apar topar kaldırdı. Bildiğiniz üzere yeni çıkan bu uygulama sayesinde mültecilerin botlarının batması hedef alınmıştı. Yani uydu üzerinden denizlerde ki botların fotoğraflarını anında görebilmek mümkündü bu uygulama ile.

Fakat uygulama söylenildiği gibi işe yarar bir uygulama değilmiş. Uydudan görüntü talep edilince hep aynı görüntünün kullanıcılara ulaştırıldığı anlaşıldı. Yani size talep ettiğiniz fotoğraf değil herkese gösterilen bir fotoğraf gösteriliyor. Bunun fark edilmesiyle birlikte Apple I Sea uygulamasını hemen AppStore’dan kaldırdı. Uygulamanın hala test aşamasında olduğu bahanesi ortaya atılsada bundan daha önceki günlerde test aşamasının tamamlandığına dair açıklamalar da yetkililerden ulaştırılmıştı.

Kısacası Apple bu uygulamasını çıkararak amatör bir şekilde kullanıcılarına yakalandı. Şimdi bu skandal uygulama ile ilgili yeni açıklamalar Apple cephesinden bekleniyor. Kısa zaman içerisinde açıklama yayınlarlar diye umuyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir