Apple Mağazaları Değişiyor

Apple artık mağazalarında bazı ürünleri kullanmayacak. Apple dışında başka mağazalara girdiğimizde de görmeye alıştığımız bazı ürünleri artık Apple Mağazalarında görmeyeceğiz.

Apple ilk olarak mağazalarında bulunan demo ürünleri korumak için kullandığı kabloları yavaş yavaş kaldırmaya başladı. bu hamle hırsızların işlerini kolaylaştıracak gibi gözükse de Apple bu durumdan pek korkmuyor gibi duruyor.

Apple, İngiltere mağazalarından birindeki kabloları çıkarmaya başladı. Bu hafta itibariyle İngiltere de 2, Kanada’da 1 Apple mağazasında artık ürünler kablo ile bağlı durumda olmayacak. Bu değişimin zamanla diğer ülkelerdeki mağazalara da gelmesi beklenmektedir. Apple hırsızlıklara mani olmak içinde eğer telefonu çalan birisi olursa kapıdan alarm çalacağını belirtti. Eğer bu alarmlarda faydalı olmazsa Apple telefonun uzaktan kilitleneceğini belirtti.

Apple’ın böyle bir uygulamaya gitmesinin sebebi ise insanlar telefonu incelemek istedikleri zaman telefonu net olarak kavrayamıyor olmalarıdır. Bunun yanı sıra Apple yaptığı açıklamada telefonun güvenlik kablolarının insanların telefonda kılıf denemesini imkansız hale getirmesinin de bu güvenlik kablolarının kaldırılmasının nedenleri arasında olduğunu belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir