Apple McLaren’ı alıyor haberi yalanlandı

Son zamanların en çok konuşulan haberlerinden birisi Apple’ın McLaren’i satın aldığı veya satın almak için görüştüğü haberleriydi. Bu haberler ilk olarak Financial Times’ın Apple, McLAren’i almak için görüşmelere yapıyor haberiyle çıkmıştı ve bu haberde üç farklı isimsiz kaynak belirtmişti. Bunun üzerine jalopnik.com McLaren ile görüştü ve McLaren bu haberlerin tümünü yalanladı.

McLaren tek satırlık bir resmi açıklama yaptı. Bu açıklamada, McLaren’in Apple ile potansiyel bir yatırım ile ilgili herhangi bir görüşmede bulunmadığını bildirdi. McLaren’den güvenilir bir kaynak ile görüşen site, bu iddiaların herhangi bir temele dayanmadığını, Apple ile bir tablonun veya satın almanın olmadığını öğrendiklerini söyledi.

Jalopnik.com ise yaptığı açıklamalarda, Apple’ın Mumtalakat gibi küçük yatırımcılarda birini satın alması McLaren ‘i de satın alabileceği anlamına gelmiyor dedi. Ayrıca Apple’ın firmayı satın alabileceği yeterlilikte olmadığını da söylediler. Apple’ın satın aldığı Mumtalakat otomotiv grubunun yarım hissesine sahip. Bunların dışında değeri tartışılmaz olan Applied Technologies Group veya Formula One takımlarında herhangi bir hisseye sahip değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir