Apple Store Önünde Çinli Kuyruğu

Apple Store Önünde Çinli Kuyruğu

New York’ta yaşayan yaşlı Çinlilerin bu videosu son zamanlarda oldukça izlenen videolar arasında yer alıyor. İşin aslı düşünüldüğünde ise ortaya daha garip bir durum çıkıyor. Apple Store önünde kuyruğa giren Çinli yaşlılar, ikişer adet İphone 6 satın alıyorlar. Aslında bakıldığında fiyat olarak yüksek olan bu telefonları, Çinli yaşlıların alabilmesi mümkün değil.

Haberin detayına inildiğinde ise gerçekler daha net bir şekilde anlaşılabiliyor. New Yorklu bir mafya tarafından yapılan organize çalışmada, yaşlı Çinlilere ikişer adet İphone 6 alabilecek para veriyorlar. Yaşlılar bu telefonları aldıktan sonra mafyaya teslim ediyorlar. Mafya ise telefonları sokaklarda karaborsa olarak satışa sunuyor.

Casey Neistat’ın kamerasına çektiği görüntüde her şey net bir şekilde görülebiliyor. Ancak yine gelen haberler arasında Apple’nin buna karşı yapabileceği bir şey yok. Zaten işin aslına da bakıldığında yaşlı Çinliler kendilerini soğuktan korumak için poşetlerle kapatıyorlar. Ayrıca New York polisinin de resmi olarak yapabileceği çok fazla şey kalmıyor. Normal müşteri olarak gelen yaşlılar, istedikleri gibi ikişer adet İphone 6 telefonu satın alabiliyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir