Apple TV yayılmaya devam ediyor

Günümüz televizyon teknolojilerinin internet kaynaklı sistemler tarafından yönetilmesine çeyrek kala, Apple TV de televizyon alanında kullanıcılarına pek çok yenilik getirmeye devam ediyor. Dokunmatik uzaktan kumanda sistemi ve tvOS altyapısını kullanan Apple TV daha fazla dikkat çekmeye devam edeceği görülüyor. Çok yakında Apple TV’nin evrensel arama (bir çok kaynak üzerinden arama) özelliğinin tüm dünya geneline açılacağı Tim Cook tarafından Apple TV kullanıcılarına duyuruldu.

Evrensel arama kısaca, Apple TV üzerinden pek çok kaynak kullanılarak arama yapılabileceği ve kullanıcıların diledikleri yayına daha fazla kaynak üzerinden erişim sağlayabileceği anlamına geliyor.

Şimdilik Apple TV’nin bilinen evrensel arama kaynakları; Hulu, iTunes, Netflix, HBO ve Showtime olarak biliniyor. Tim Cook’un yaptığı sunumda kullandığı tek bir cümle Apple TV’nin geleceğini tayin edecek nitelikte: “İşleri basitleştireceğiz”.

Steve Jobs’ın varisi olan Tim Cook yaptığı konuşmada; “İşleri daha kolay hale getirmek ve televizyon izlemek için de insanların birden fazla değil, tek bir kaynaktan arama yapmalarını sağlamak zorundayız” cümlesi Apple TV kullanıcıları için gerçekten mükemmel bir haber.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir