Apple ve Samsung’u korkutacak Çin’li cepler!

Apple ve Samsung’u korkutacak Çin’li cepler!

Teknoloji kopyalaması denince akla ilk gelen yer Çin bölgesidir. Sürekli olarak büyük markalar için tehdit unsuru haline gelen Çin malı telefonlar, bilgisayar ve tabletler, artık korkulacak gibi durmuyor. Çünkü teknoloji konusunda büyüme yoluna giden Çin, yeni nesil cep telefonlarında kendi isimleriyle kopya olmayacak telefonlar üretiyor.

ZTE markasında olduğu gibi yeni nesil cep telefonlarında da farklı isimlerin yer alması Apple ve Samsung için büyük bir korku olacağa benziyor. Büyük markaların sahiplik ettiği Çin teknolojisinde kendinden söz ettirmeye başlayan diğer bir isim de Lenovo. Bilgisayar, tablet, laptop ve son olarak da ürettiği cep telefonu ile piyasada büyük bir rekabet kapısı aralayan marka, piyasanın pirlerine meydan okuyacak türden üretimler yapıyor.

Yeni nesil akıllı cep telefonlarında Çinli olması özellikleriyle birlikte, kalite anlamında da net bir duruş sergilemesi beklenen markaların üretimleri yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor. Apple için özellikle büyük bir korkuya neden olması beklenen cep telefonları, samsung için de aynı tedirginliğe girmesine neden olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir