Apple Watch Değişiyor

Apple Watch Değişiyor

Apple, Apple Watch için değişik bir tasarım getirmeyi planlıyor. Bu değişikliğin patentini de alan Apple’ın yakın bir zamanda yuvarlak bir Apple Watch tasarımı ile karşımıza çıkması bekleniyor.

Apple Watch’ın yeni tasarımı ile ilgili patent başvuruları Apple tarafından bu hafta yapıldı. Yapılan patent başvurusundan sonra gelen haberlere göre Apple, apple Watch’ın gelecek serisinde dairesel bir tasarıma yer verecek. Aslında son zamanlarda akıllı saatlerde yuvarlak tasarım oldukça moda hale gelmişti. Buda Apple’ın rakiplerini takip ettiğini gösterir nitelikte diyebiliriz.

Apple yuvarlak olarak tasarlayacağı Apple Watchları nasıl güçlendireceği konusunda da şu sıralar çalışma yapıyor. Bu çalışmlar çerçevesinde Apple Watch’ın çevresinde bulunan çerçeveye çeşitli anahtar devreleri eklenmesi bekleniyor. Aynı zamanda Apple bu konuda pikselleri de düzenliyor. Pikseller dairesel yapıya uyum sağlamak için farklı uzunluk ve sütunlar halinde dizayn ediliyor.

Yukarıda belirtilen bilgiler sadece Apple’ın patent başvurusundan sonra gelen haberler. Yani Apple bu konuda resmi bir açıklama yapmadığı için kesinlikle dairesel bir Apple Watch gelecek diyemiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir