Apple’dan Harika MacBook

Dünya teknoloji devlerinden Apple’ın Berlin’de yaptığı etkinlikte yeni Macbook tanıtıldı.Şimdiye kadar üretilmiş en hafif Macbook olan Apple Macbook aynı zamanda piyasanın en ince cihazı olma özelliğinde. Beyaz renkte beklenilen Macbook sürpriz bir şekilde altın renginde geliyor. Bildiğiniz üzere piyasada ki bütün Macbook’lar beyaz renkte piyasaya sürülmüştü. Peki yeni nesil Apple Macbook ne kadar ince ve ne kadar hafif.

Apple’ın yeni oyuncağı tam 900 gram ağırlığında. Yani 1 kilogram bile değil. Gerçekten şaşırtıcı derecede hafif bir cihazla karşımıza çıkan Apple, yeni MacBook‘unun inceliği ise sadece 13.1 mm. Evet resmen kağıt gibi diyebiliriz. Hatırlanacağı üzere Macbook Air 17.3 mm inceliğinde çıkmıştı ve bizler o zaman daha ne kadar incelebilir demiştik. Apple rahat durmadı gerçekten ve 13 mm’ye kadar inceltti cihazı.

12 inc ekrana sahip olan Macbook’ta 3 milyon piksel çözünürlük bulunuyor. Bu Macbook’un diğerlerinden en büyük farkı ise daha az güç tüketmesi. Açıklanan rakamlara göre Apple’ın bu cihazı yüzde 30 oranında gücü azaltıyor. Tek seferlik şarjda yapabildiklerine ise şaşıracaksınız. Şarjı tamamen doldurduğunuz zaman 9 saat internette olabiliyor ve 10 saat multimedya içeriğiyle ilgilenebiliyorsunuz.

Bugün tanıtılan cihaz için elimizde ki bilgiler bu kadar arkadaşlar. Yeni haberleri ve özellikleri sizlerle önümüzde ki günler içerisinde paylaşacağız. 10 Nisan’da piyasaya sürülecek olan Apple MacBook 1299 dolar gibi bir rakamla satışta olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir