Artık Periscope Yok!

Artık Periscope Yok!

Dünyaca ünlü canlı yayın uygulaması Periscope marka ihlal davasından olumsuzlukla çıktı ve adını değiştirmek zorunda kaldı. 2010 yılında aynı isimle başka bir iletişim firması açtığı davayı kazanarak canlı yayın uygulaması Periscope’un ismini değiştirtdi. Türkiye’de ki faaliyetlerine Scope adında devam edecek olan marka diğer ülkelerde aynı isimle yayın hayatına devam edecek.

Store’larda Periscope adında bir uygulama bulamayacaksınız. Eğer telefonunuzda mevcut olarak bu program varsa gelen güncelleme ile adı Scope oldu. Telefonunda olmayanlar içinse uygulamayı artık storelarda Scope adında bulabileceksiniz.

Marka davasını kazanan Periskop firmasının açıklamasında;

 “2010 yılında tescil edilmiş olan markamız Periscope ve alan adımız www.periscope.com.tr üzerinden iletişim tabanlı hizmetlerimiz sürdürülmektedir. Marka tecavüzüne ilişkin yasal süreç avukatlarımız tarafından 2015 yılında başlatılmıştır. Söz konusu sürecin davalılara ait sosyal medya platformunda paylaşılan içerik ve görüşlerle hiçbir ilgisi olmayıp, fikri mülkiyet hakları dışında farklı bir boyutu da yoktur” denildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir