Astropay Kart Nedir?

Astropay Kart Nedir?

Astropay kart, elektronik ön ödeme sistemi olarak ifade edilen ve günümüzde birçok online alış veriş mağazasında kullanılan, elektronik ödeme sistemidir. Nakit paranın ya da kredi kartlarının yerine geçen bu ödeme sistemi, kullanıcılarına birçok avantajda sağlamaktadır. Astropay kart al işlemini gerçekleştiren herkese, kredi kartlarına benzeyen bir kart verilmektedir. Sitemiz hizmetleri arasında yer alan bu uygulama ile sizlerde kolay bir şekilde astropay karta sahip olabilirsiniz. Klasik kredi kartı görünümünde olan bu kart ile bir sefer değil, birden fazla sefer harcama yapma şansına sahip olabilirsiniz. Kartın üzerinde güvenlik kodu numarası ve son kullanma tarihi gibi bilgilerde yer almaktadır.

Sanal ön ödemeli kart olarak bilinen bu ödeme gerecinin kullanım süresi, 1 yıldır. Kullanım süresi içerisinde yüklenen ön ödeme miktarı kadar alış veriş yapma imkanı sizlere sunulmaktadır. Ayrıca, yaptığınız alış verişlerin tek bir mağazadan yapılması gibi bir şartta bulunmamaktadır. Bu sistemde dikkat edilecek en önemli husus, yapılan ön yükleme bedeli kadar harcama yapılabilmesidir. Yani kart içerisine yüklenen miktarı, 5 ya da 10 alış verişte kullanabilirsiniz. Ancak limitiniz dolduğunda, kartın kullanımı da otomatik olarak sona erer. Bu durumda, tekrar sitemize müracaat etmeniz ve yeni bir astropay kart al işlemi yapmanız gerekmektedir.

Astropay Kart Nasıl Alınır?

Astropay kart satın alma işlemi için, sitemiz üzerinden hizmet almanız yeterlidir. Sitemiz ön ödemeli elektronik sisteme sahip olmak isteyen herkese, 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren yetkili bir astropay kart satıcısıdır. Kart oluşturma ve limit belirleme işlemleriniz, maksimum 5 dakika içerisinde tamamlanmakta ve sizlere kaliteli ve kusursuz hizmet verilmektedir. Aldığınız kart sayesinde, online mağazalar üzerinden dilediğiniz şekilde alış veriş yapabilir ve güvenli harcama yapmanın konforunu yaşayabilirsiniz.

Astropay Kartın Özellikleri Nelerdir?

Astropay kart, ön ödemeli sistem olmasından dolayı, belirlenen limitler dahilinde harcama yapılmasına imkan sağlayan bir ödeme gerecidir. Bu neden ile ön ödemeli sisteme dahil olan bireylerin, limit aşımı gibi bir sorunu bulunmamaktadır. Astropay kart satın alma işleminden sonra, hiç bir şekilde kart sahiplerinden ek ücret talep edilmemesi de, sistemin önemli özellikleri arasında bulunmaktadır. Klasik banka hesaplarının ya da kredi kartlarının aksine, yıllık aidat, kart ücreti, faiz ve benzeri başlıklar altında hiçbir ek ödeme ile karşılaşmamanız en büyük avantajınızdır. Ek masraflar haricinde, göze çarpan diğer belirgin bir özellik ise, kişisel bilgilerin koruma altına alınmış olmasıdır. Kart üzerinde sadece 16 haneli pin kodu, güvenlik numarası ve son kullanma tarihi yer almaktadır. İsim soy isim gibi bir ibare kartlarda bulunmamaktadır. Ayrıca, yapılan tüm ödemelerde sadece pin kodu işleme tabi tutulmakta ve kart sahiplerinin kişisel banka bilgileri gibi bilgiler, paylaşımda bulunulmamaktadır.

1 yıl süreli kullanılabilir bir kart olması, yüklenen limitler dahilinde bir seferlik değil, birkaç seferlik harcama yapma imkanının yaratılmış olması da, astropay kart satın alma işlemini gerçekleştirenlere sunulan avantajlar arasında bulunmaktadır. Ödeme işlemlerinde pin kodunun girilmesi ve onay verilmesinden sonra anında para transfer işleminin gerçekleşmesi, sistemin diğer bir avantajını meydana getirmektedir.

Astropay Kart Nasıl Kullanılır?

Günümüz yeni nesil ödeme aracı olarak tanımlanan astropay kart kullanımı, son derece kolay bir ödeme gerecidir. Sitemiz üzerinden astropay kart alma işlemini gerçekleştirdikten sonra, kartınızı kullanmak sureti ile binlerce online alış veriş mağazasından faydalanma imkanınız bulunmaktadır. Yapmanız gereken, sizlere vermiş olduğumuz 16 haneli pin kodunu kullanmaktan ibarettir. Sadece bu kodu girerek işlemi onaylamanız, kart kullanımını başarı ile gerçekleştirdiğiniz anlamına gelecektir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir