Başarılı Olmak İçin Doğru Tercihler Yapmak Gerekir

Başarılı Olmak İçin Doğru Tercihler Yapmak Gerekir

Video pazarlama, günümüzde firmaların tercih ettiği bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Vimark, video pazarlama konusunda firmalara destek olan, kurumsal film ve tanıtım filmleri çeken bir video pazarlama ajansı. Pazarlama faaliyetleri çerçevesinde firmalar tanıtımlarını yapmak, satışlarını arttırmak ve markalarını kalıcı hale getirmek için Vimark ile çalışarak video hazırlatıyorlar. Böylece pazarlama çalışmalarını video kanalı üzerinden gerçekleştiriyorlar. İnsanlar üzerinde videoların daha etkili olduğu ölçülmüş. İnsanlara iletilmek istenen bir mesajı, seyreden kişilerin %95’i video izlerken, %10’u metin okurken alıyor.

Firmalara etkili tanıtım videoları hazırlamasında yardımcı olan Vimark, müşterileri tarafından oldukça seviliyor. Çalıştığı firmaların Vimark hakkında söylediklerine bakılırsa başarılı olmalarında katkısı büyük. Vimark’ın çalışmaları hakkında detaylı bilgi  https://vimark.com.tr/tanitim-filmi-cekimi/ adresinde yer alıyor. Vimark ilk olarak çalışacağı firmayı ziyaret ederek o kurumu tanımaya çalışıyor. Videosu hazırlanacak konu hakkında bilgi edinerek etkili bir çalışma için can alıcı noktaları yakalamaya çalışıyor. Firma ile beraber hedef kitleyi belirliyor. Tüm bu çalışmalar doğrultusunda uygun bir strateji oluşturarak firmaya bir senaryo sunuyor. Firma bu senaryoyu onaylayınca firmaya giderek video çekimlerine başlıyor. Son olarak Vimark ekibi videonun son işlemlerini tamamlayarak firmaya teslim ediyor. Anlatım dışında sunulan görsellik insanların dikkatini daha çok çekiyor. Akılda kalıcılığı arttırıyor. Mesela Vimark, Timon Mega Kırtasiye için çektiği videoda firmadan görüntüler sergilemiş ve firmanın çalışanlarından birinin anlatımıyla firmayı tanıtıyor. Ve firmanın asıl iletmek istediği mesajın kısa ve net olarak müşteriye geçmesi sağlanmış. Firmayı görmek, ürünleri görmek, çalışanlarını görmek müşteri ile kurum arasında bir bağ kurulmasını sağlayacaktır. Video izleyen müşterilerin % 64’ünün satın almaya daha yatkın olduğunu düşünürsek, görselliğin önemini de ortaya koymuş oluruz. Videolar insanlar arasında daha çok etkileşime giren pazarlama araçlarının başında yer alıyor. Çünkü video içerikler, görsel ve metin ağırlıklı içeriklere göre sosyal medya platformlarında % 1200 daha fazla paylaşılıyor.

Daha çok paylaşım, daha çok tanıtım dolayısıyla da daha çok müşteri demek oluyor. Vimark ile doğru bir tanıtım filmi çekilerek, müşterilere iletilmek istenen mesaj istenen etkiyi yaratıyor. Video pazarlama da etkili bir tanıtım videosu başarının temelini oluşturur. Başarı ve kazanç için doğru hazırlanmış videolar tercih edilmeli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir