Bayilik Veren Firmalar ve Sektörel Haber Sitesi

21.yüzyılın başlangıcıyla birlikte pek çok tanınmış firma işlerini daha da büyültmeye karar verdi. Bu eksende ”bayilik” denen bir yatırım seçeneği ortaya çıktı. Firma sahipleri, her yıl kaç tane bayilik vereceğini, bunların hangi şartları gerektirdiğini, hangi bölgeye bayilik açılması gerektiği gibi hususları çeşitli dönemlerde yaptıkları toplantılarla belirlemektedirler. Bu noktada ”isim hakkı” denen şey önem kazanır. Zira, bazı firmalar bayiliklerinden ”isim hakkı bedeli” istedikleri gibi bazıları istemeye bilmektedir. Bu nedenle giyim, gıda ve kozmetik gibi geniş kitlere ulaşmayı hedefleyen firmalar, adlarını duyurmak için ekseriyetle isim hakkı bedeli istememekte; bayiliğin kazandığı para üzerinden belirlenen bir kâr ücretiyle kazanç sağlamayı tercih etmektedirler. Bayilik vermek istemekteki temel gayeleri ise, pazarlarını genişletmek ve ürünlerinin yaygınlaşmasını sağlamaktır. Bayilik veren firmalar üzerinde araştırma yaparken dikkat edilmesi gereken en mühim nokta budur.

Başınıza Buyruksanız, Bayilik Sizin İçin İyi Bir Tercih Olmayabilir

Bayilik veren firmalar ilgililere yer seçimi, mobilya ve ürün kalitesi gibi pek çok durumun yeterli hâle ulaştırılması için şartlar koşmaktadırlar. Bu nedenle bu süreç uzayabilmektedir. Yani, bayi sahibinin üst firmaya bağlı olduğunu, onun direktiflerinden çıkmaması gerektiğini bilmelisiniz. Bayilik sayısının artmasıyla kâr oranı da arttığından dolayı bu şartlar bazen esnetilebilse de çoğu zaman özellikle kurumsal firmalar, bu noktada denetimci bir tavır sergilemektedirler. Kendine ait iş yeri açmak, onu kendi prensiplerine göre yönetmek isteyen girişimcilerin bu durumu akıllarından çıkarmaması gerekmektedir.

Web sitesinde bulunan haber kategorisinde ağırlıklı olarak franchise ve bunun yanında, iş dünyası, ekonomi haberlerine ulaşmak mümkün. Haber kategorisinde bulunan İşkur İşbaşı Eğitim Programı yazısına göz atarak İşkur’un sağlamış olduğu program hakkında detaylı bilgi sahibi olunabilir.

Bayilik Bilgi Sitesi

Dolayısıyla yeni iş kurmak isteyen ve bunu bayilik yoluyla gerçekleştirmeyen insanların öncelikle meşakkatli bir bayilik arama süreci beklemektedir. Gerek yurt içi gerekse yurt dışı pek çok firmadan bayilik alınabilse de bunlar hakkındaki doğru bilgilere ulaşmak bazen zorlaşabilmektedir. Bayilik arama işlemlerini gerçekleştirenler için profesyonel ekibiyle hizmet veren vebayilik.com siz değerli sermaye sahiplerine yol göstermek için kurulmuştur. Derli toplu bilgilere ulaşabileceğiniz bu adres sayesinde, iş yükünüzü biraz olsun azaltabilir, doğru bilgiye ulaşmak için harcayacağınız enerjiyi başka alanlara yansıtabilirsiniz. Kozmetik, gıda, giyim gibi pek çok bayilik çeşidinin yer aldığı sitenin kullanışlı ara yüzü sayesinde işlerinizin bir hayli kolaylaşacağını umuyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir