Bel fıtığının belirtileri nelerdir?

Bel fıtığı son zamanların en çok görülen hastalıklarından biridir. Ciddi anlamda da rahatsızlık veren bu hastalık aslında en başında tedbirler alınırsa önüne geçilmesi mümkün olan bir hastalık durumuna gelebiliyor. Ancak tüm bunları yapmak için Bel fıtığının belirtileri nelerdir? Konusunda bilgi edinmek gerekiyor.

Uzmanların dilinden anlatılanlara göre bel fıtığının en belirgin belirtisi, bel ağrısında batma gibi hislerin uyanmasıdır. Bel fıtığı daha çok ilerlemiş yaşlarda kendini daha çok göstermektedir. Ancak bununla birlikte genç insanlarda da görülebilen hastalıklar arasında yer alıyor. Bel fıtığının belirtilerine göz atıldığında bel ve bacak ağrılarının aynı şekilde kendini göstermesidir. Genel olarak doktorlara yapılan şikâyetlerin de bu yönde olduğu görülmektedir.

Hareketleri yapma zorluğuyla devam eden bel fıtığı belirtileri önlem alınmadığı durumda daha ciddi sorunların başa gelmesine de neden olabilmektedir. Özellikle daha ilerlemiş hastalarda Bel fıtığının daha ilerlemiş ve şiddetli şekillerinde cinsel bozukluklar, idrarını ve büyük abdestini yaparken zorlanmak ya da idrarını tutamamak görülebilir. Bu nedenle bel fıtığı şikâyetinden şüphe edenlerin kısa süre içinde gerekli inceleme ve teşhisler için uzmanlarına başvurmaları gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir