Bilinmeyen Numaraları Engelleyin

Bilinmeyen Numaraları Engelleyin

Gün içerisinde telefon trafiği ciddi anlamda insanı yorar. Bir de bunun üzerine bilinmeyen numaralardan gelen aramalar da eklenince, sinirlenmemek elde olmaz. Peki, gün içinde rahatsız eden bu durumdan kurtulmak mümkün değil midir?

Elbette akıllı cep telefonu dünyası dediğimizde, akla ilk gelen detay uygulamalardır. Gerek IOS işlerim sistemi için gerekse de Android işletim sistemi için her geçen gün çıkartılan yeni uygulamalar, telefon kullanımını oldukça kolaylaştırıyor. Bu anlamda, bilinmeyen numaraları öğrenme konusunda da farklı uygulamalarla bu gibi sıkıntılardan kurtulabilirsiniz.

Bu anlamda en iyi uygulama IOS işletim sistemi kullanıcılarına sunulmuş. TrapCall uygulamasını telefonunuza kurduğunuzda, gelen aramaların kime ait olduğunu hatta adres bilgilerine kadar öğrenebilirsiniz. Tabi uygulama ücretlidir. 5 dolar karşılığında satın alacağınız bu uygulama ile kolaylıkla aramalarınızın kimler tarafından geldiğini öğrenebilirsiniz.

Android işletim sistemi kullanıcıları için de en ideal diyebileceğimiz uygulama Contactive ait. Sosyal medya üzerinden bile tarama yapan bu uygulamanın yaklaşık kullanıcı sayısı 600 milyondan fazla. Yani anlayacağınız bu uygulama ile bilinmeyen numara diye bir şey kalmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir