Bill Gates, 30 Milyon İnsanın Öleceğini Söyledi

Bill Gates, Biyoterörizmin Yılda Milyonlarca İnsanı Öldüreceği Belirtti

Teknoloji devi Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, bir terörist grubun ürettiği mikrop yüzünden bir yıl içerisinde 30 milyon kişinin öleceğini belirtti.

Dünyanın en zengin iş adamları arasında yer alan, girişimci ve Microsoft yazılım şirketinin kurucusu olan Bill Gates ilginç bir açıklama yaptı. Almanya’da ki Münih Güvenli Konferansı’nda yaptığı bir açıklamada güvenlik uzmanlarının gözünden kaçan ve çok önemli olan bir konuda uyarıda bulundu. Gates, biyoterörizm hakkında yaptığı açıklamasında teröristlerin ürettiği bir mikrop yüzünden bir yıl içerisinde 30 milyon kişinin hayatını kaybedeceğini belirtti.

SALDIRI 15 YIL İÇİNDE OLABİLİR

Gates açıklamasında, yaşanacak olan bir sonraki salgının genetik mühendislikle gerçekleştirileceğini söyledi. Bilgisayarda üretilen bir virüs yüzünden olacağını belirtti. Aynı zamanda bu virüsün çiçek hastalığının bir versiyonu veya ölümcül süper bulaşıcı bir virüs olabileceğini düşünüyor. Bu konuda zamanda veren Gates, saldırının önümüzdeki 10 ile 15 yıl içerisinde gerçekleştireceği düşündüğünü söyledi.

Bill Gates yaptığı açıklamasında bu saldırının nükleer savaş ve küresel ısınma kadar tehlikeli olabileceğine dikkat çekti. Ülkelerin bu tarz bir saldırıya karşı hazır olması gerektiğini söylüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir