Bitcoin’deki Son Artışın Sebebi Belli Oldu

Yeni yıla girerken sanal para birimi olan ve sürekli ekonomi gündemini meşgul eden Bitcoin büyük bir düşüş göstermişti. Yakşalık yüzde 13 lük bir değer kaybeden Bitcoin bugün yüzde 11 artışla tekrardan yükselişe geçti. Peki bu yükseliş neden kaynaklı oldu herkes bunu merak ediyordu. Bitcoin balon çok yakında patlayacak gibi iddialarda bulunan ülkelerin ve ilgililerin yaşanılan düşüşte iddialarının gerçekleştiğini açıklamışlardı.

Fakat bugünkü artış hiçte öyle olmadığını tüm dünyaya gösterdi. 12 bin dolar civarına kadar inen Bitcoin bugün 14.300 seviyelerini gördü. Anlık yükselişin sebebi de teknoloji yatırımları yapan ve daha öncesinde Facebook ve Paypal gibi mecralara da yatırımları olan Peter Thiel. Dün itibariyle Bitcoin’e yatırım yaptığı ortaya çıkan Thiel bu artışta ki en büyük paya sahip.

Tabi Bitcoin’e bir de şu gözle bakmak lazım. Ülkelerin balon etkisi olacağını iddia ettiği halde bir çok teknoloji yatırımı yapmış gerçek bir kişinin böyle bir yatırıma girmesi şahsen de Bitcoin’in daha belli bir süre etkide kalacağı ve artarak yükseleceği anlamına geldiğini düşünüyorum. Bakalım günlük farklı artış ve yükselişlere sahne gösteren Bitcoin ne zamana kadar etkisini devam ettirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir