Blog Yazarlığından Gelir Kazanmak

Blog yazarlığı gelir ve kariyer kapısı oldu

Son zamanlarda herkesin bir blog sitesinin olduğunu söylemek mümkündür. Bloglar, daha çok web master dünyasında link çıkış amacı ile kullanılsa da aslında para kazanmak için kullananların sayısının da çok fazla olduğunu söylemek gerekiyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nokta Medya’nın Üst Yöneticisi (CEO) Tümay Asena, kaliteli içeriklere sahip olan blogcuların aylık ortalama olarak 500 ile 1,000 dolar arasında para kazandığını ifade etti.

Blog kullanımı ile ilgili açıklamalarda bulunan Asena, Türkiye kullanıcılarının büyük kesiminin gençlerden oluştuğuna dikkat çekti. Daha çok 18’inin 30-40 yaş aralığındaki kullanıcıların tercih ettikleri blogger sitesinde, kendi düşünce ve fikirlerini ortaya koymak isteyenlerin sayısının fazla olduğu söylendi. Ancak bununla birlikte, ciddi anlamda üzerinde durarak bir gelir kapısı haline de getirildiğini ifade eden CEO, en düşük kazanılan rakamın 200 ile 500 dolar arasında değiştiğini söyledi.

Gerçekten de internet dünyasında para kazanmak isteyenler için uygun bir yapıda olduğunu söylemenin mümkün olduğu blogger son zamanlarda ciddi anlamda rağbet görmeye başladı. Hatta bunu daha da değiştirip geliştirenler, blogger özel tema tasarımları da yaparak satışa sunuyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.