Bozcaada Bağ Evleri – Bozcaadam.net

Yüzyıllar boyunca Yunanistan için en önemli şarap merkezlerinden olan Gökçeada ve Bozcaada, bugün Türkiye sınırları içerisinde şarapçılıkta geri kalmış olsalar da özellikle Bozcaada, köklü bir şarap kültürüne sahip. Yüzyıllar içerisinde gelişen bağcılık ve şarapçılık geleneğini sürdüren Bozcaada, kaliteli şaraplara ve şarap ürecilerine sahip. Bugün adadaki eski şaraphaneler restore edilerek butik tatil merkezleri haline dönüştürülmüş ve bu dönüşüm günümüzde de devam etmekte. Adanın genelinde yapılan bağcılık da bu dönüşümden nasibini almış. Yıl boyunca bağcılıkla uğraşanlar bağ evlerinin kapılarını turistlere ve misafirlerine açıyor. Özellikle yaz aylarında ayrı bir keyif aldığınız bağ evleri hakkında detaylı bilgileri www.bozcaadam.net ‘te bulabilirsiniz.

Tenedos Tatil Odaları: Denize sadece 150 metre yakınlığı bile eşsiz deniz manzarası sunan Tenedos Tatil Odaları Tekirbahçe Koyu’nda bulunmaktadır. Bozcaada merkezine 2 km. uzaklıkta olan pansiyon 1998 yılından bu yana turistlere hizmet vermektedir.

Kendi yetiştirdikleri sebzelerle size organik bir kahvaltı sunumu yapacak olan bu pansiyonda odaların hemen önünde bulunan bahçelerde ortak oturma alanları bulunmaktadır. Odalarında banyo, klima, buzdolabı bulunan pansiyonda sigara içilmeyen odalar vardır. Aynı zamanda otopark ve uyandırma servisleri de vardır.

Nar Bağ Evi: Bozcaada’ya yaklaşık 1 km. uzaklıkta olan bağ evi, merkeze yürüme 10 dk. Mesafededir. Arazisinde bulunan üzüm bağları, zeytin ağaçları ve nar ağaçları ile Bozcaada’nın verimli topraklarında kendinizi iyi hissedeceksiniz.

Yasemin Bağ Evi: İzmir Göztepe manzaralı Yasemin Bağ Evi Bozcaada’nın kuzey kıyısında yeşillik ve çiçeklerin içindedir. Çanakkaleli emekli bir çiftin işlettiği bağ evinin bahçesinde asmaların sardığı verandalarda kahvaltı yapmak mümkün.

Adanil Konukevi: Günün her saatinde doğa ile iç içe olan Adanil Konukevi, yaşlı ama canlı ağaçları ile sizlere huzur dolu bir tatil sunmakta. 4 odası ile hizmet sunan bu konukevi’nde internet, minibar gibi özellikler de mevcuttur.

Aya Yorgi Evleri: Çiftler için mükemmel bir tercih olan Aya Yorgi Evleri, 4 bağ evinden oluşmaktadır. Toplamda 12 odası bulunan Aya Yorgi Evleri’nin her birinde verandalar bulunmaktadır. 3 km. uzaklıkta kendi özel plajı da bulunan bu evlerin huzuru sizleri memnun edecektir.

Bozcaada otelleri ile alakalı detaylı bilgiler için http://www.bozcaadam.net/bozcaada-otelleri/ linkinden yararlanabilirsiniz. Eğer ki Bozcaada pansiyonları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız http://www.bozcaadam.net/bozcaada-pansiyonlari/ linkine tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir