Bu Dizi Bir Fenomen…(Leyla İle Mecnun)

Ülkemizde televizyon sektöründe izlenecek çok az kaliteli diyebileceğimiz dizi var. Genellikle ülkemizde hep aynı tipte diziler yapılıyor, bazıları tutuyor bazıları tutmuyor. Genellikle oyuncu kadrosuna bağlı oluyor ne kadar da kötü olsa oyuncu kadrosunun hatırına izleniyor diziler.

Ama bu dizi (Leyla ile Mecnun) çok kaliteli bir oyuncu kadrosu olmamasına rağmen çok iyi dikiş tutturan bir dizi oldu. Malum kaliteli iş olunca hak ettiği yeri buluyor.

Imdb’nin puan sistemine göre Dünya’nın en iyi 3.dizisi seçilen Leyla ile Mecnun şu an sezon finalini yaptı ve yeni sezona hazırlanıyor.

Absürd dizide çığır açan bu dizide her şey normal karşılanıyor ve izleyiciyi gerçekten güldürüp eğlendiriyor.Her karakterin ayrı bir güldürme potansiyeli var.Bu dizi benim hayatımda bıkmadan izlediğim tek dizi inanın. Başlarda bir şey anlamıyorsunuz ama dizinin mantığını öğrendikçe daha eğlendirici bir hal alıyor.

Hem güldürüp hem de ağlatan bu dizide esprilerde farklı dizilere göndermelerde acıklı sahnelerde kalitesini belli ediyor. 29.bölümde başrol oyuncusu Leyla karakterini canlandıran Ezgi Asaroğlu ile Arda karakterini canlandıran Ushan Çakır’ın arasında çıkan tatsızlıktan sonra iki oyuncununda diziden ayrılması izleyiciyi çok üzdü.Mesela ben de dedim bu dizi daha gitmez diye ama iyi topladılar ve izleyici kaybetmeden yollarına devam ettiler.

Merakla beklediğimiz 3.Sezonun eylül ayı gibi başlaması bekleniyor. Size de bu diziyi tavsiye ediyor ilk iki sezonu hemen izlemeniz gerektiğini söylüyoruz…

Buyrun Leyla ile Mecnun’dan bir sahne..İyi seyirler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir