Bu Oyunu Oynayan İntihar Ediyor

Kırgızistan’da iki genç oynadığı bir oyun yüzünden intihar ettikleri düşünülüyor. İnternet üzerinden oynanan Mavi Balina adlı oyunun iki genci intihara sürüklediği düşünülüyor. Gizemini koruyan bu oyun ilgili bakanlık tarafından incelemeye alındı.

Kırgızistan Meclisi’nde son günlerde Mavi Balina adlı oyun tartışılıyor. Oyunun tartışılma sebebi ise verdiği telkinlerle iki çocuğun ölmesine sebep olmak. Konuyla ilgili açıklamada bulunan bakanlık bu oyunu oynayan iki çocuğun intihar ettiğini bildirerek aileleri uyardı ve dikkatli olmaları gerektiğini bildirdi.

2 KİŞİ İNTİHAR ETTİ

İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamasında, 2 çocuk intihar vakası olduğunu ve bu iki çocuğunda aktif bir şekilde bu oyunu oynadığını bildirdi. Bakanlık bu konuda aileleri ciddi bir şekilde uyardır.

İnternetten online olarak oynanan oyunda oyunculara çeşitli görevler veriliyor ve bu görevleri yerine getirmeleri isteniyor.

ÖL , YENİDEN DOĞACAKSIN

İnternetten oynanan Mavi Balina oyununda en dikkat çeken şey ise oyunun oyunculara verdiği telkinler. Oyun her oyuncuya çeşitli görevler veriyor. Eğer oyuncu görevini yerine getiremezse “öl, nasıl olsa yeniden doğacaksın” şeklinde telkinler veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir