Bu Yasaklar Çok İlginç :)

Belirli bir düzen olması için koyulan ve gerekli sebeplerle ortaya çıkan engellemelere yasak dendiğini biliyoruz. Her ülke kendine özgü yasakları ile de dikkat çekiyor. İnternette biraz gezinirken gördüğüm ve ilgimi çeken bu yasakları yazmaya değer buldum.  Bazıları mantıklı yasaklar bazıları da komik 🙂 Bakalım ülkelerden ne gibi yasaklar dikkat çekiyor. Birbirinden farklı yasaklar gerçekten ilginç ve neden koyulduğunu anlamak imkansız 🙂 .
Adsız

1- İngiltere’nin kuzey kesiminde tren istasyonlarında öpüşmek yasaktır ibaresi bulunuyor. Herhangi bir para veya başka bir ceza kesilmiyor fakat istasyon görevlileri sizleri istasyondan atabiliyor.

Ülkemizde böyle bir uyarı levhasının olması bile çok komik geliyor 🙂

 

2

 

Güvercin beslemek herhalde sadece bu ülke de yasak 🙂 . İtalya’da tarihi yerlerin sürekli güvercinler tarafından pisletilmesinden sıkılan yetkililer güvercin beslemeyi yasakladı. Özellikle Venedik şehrinde daha çok dikkat edilen yasağın cezası da 50-600 dolar arası.

otoban

Almanya’da otobanda benzininiz bittiği zaman durduğunuzda ceza kesiliyor. Çünkü hangi nedenle olursa olsun otobanda durmak yasak. Ayrıca arabadan inip yürümekte yasak.

GEYİK

Alaska’da geyiklerin fotoğraflarının çekilmesi yasakların en ilginçlerinden denilebilir. Ayrıca kış uykusunda olan bir ayıyı da fotoğraflayıp uyandırmakta yasak. Hayvanlara olan ilginin büyüklüğü bu yasaktan anlaşılıyor.

çamaşır

Bir diğer tuhaf yasak ise İsviçre’den. Eğer İsviçre’de yaşıyorsanız pazar günleri çamaşır asmak yasak.

kaktüs

Kaktüslerin ne kadar işe yaramadığını düşünen insanların sayısı bir hayli fazlayken Arizona bir kaktüs kesmenin cezasını 25 yıl hapis olarak tutuyor. Ayrıca bir komik yasakta eşeklerin küvette uyuması yasak 🙂

Biraz eğlendik sanırım 🙂  Blogumu takipte kalın 🙂 ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir