Bu Yıl Google’da En Çok Ne Aradık

Google, Türkiye ve dünyada en çok nelerin aratıldığını açıklayan listeyi yayınladı. Yayınlanan listede oldukça şaşırtıcı aramalar olduğunu görüyoruz.

2016 yılında Google’da en çok aranan kelimelerin başında geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden  “Muhammed Ali” geliyor. İkinci sırada ise yakışıklı oyuncu “Barış Arduç”, üçüncü sırada yükselen genç milli futbolcularımızdan “Emre Mor” geliyor.

En çok arananlar listesinde yine geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden “Tarık Akan” da bulunuyor. Aynı zamanda son günlerde adından çok söz ettiren şarkıcı “Aleyna Tilki” de en ok arananlar listesinde kendisine yer buldu. 2016 yılında en çok vefat eden tanınış kişileri araştırdık desek yeridir. Zira bu listelemede yine geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden “Mustafa Koç” “Oya Aydoğan” da yer alıyor.

En çok aranan isimlerin dışında genel aramalarda ilk sırada “Kısmetse Olur” programı ile karşılaşıyoruz. İkinci sırada ise “darbe” araması yapıldığını görüyoruz. Aynı zamanda “Pokemon Go” oyunu da en çok arananlar arasında karşımıza çıkıyor.

Yukarıda belirttiklerimizin dışında “Olimpiyatlar, Avrupa Şampiyonası, KPSS Başvurusu” gibi aramaları da ülke olarak oldukça sık yaptık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir