Burak Yılmaz Çin’e Transfer Oldu

Galatasaray’ın golcüsü Burak Yılmaz ani bir kararla Çin’in Beijing Gouan takımına transfer oldu. Taraftar ile bir türlü arası düzelmeyen Burak Yılmaz kendi isteğiyle Çin ekibine gitmek istedi. Taraftarın tepkilerinden sürekli rahatsız olduğunu söyleyen Burak Yılmaz 8 milyon euro bonservis bedeliyle Çin ekibine transfer oldu. 4 yıllık anlaşma imzalandığı açıklanırken Burak yıllık 8 milyon euro gibi astronomik bir ücret kazanacak.

Para için mi yoksa taraftarın tepkisinden sürekli rahatsız olduğunu söylediği için mi bilmem ama kariyeri adına yanlış bir adım attığını söyleyebilirim. Bu sene ünlü oyuncuları transferleri ile adını sıkça duyuran Çin futbol kulüpleri Türkiye’ye kapak attı diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş’tan Ersan Gülüm’ü de transfer eden Çin takımı bu defa Burak Yılmaz’ı transfer etti.

Sneijder ve Podolski ile de ilgilenen Çin ekipleri yakın zamanda bu iki oyuncu içinde transfer teklifinde bulunacaktır. Duyulan haberlere göre Sneijder’e yıllık 7 milyon euro teklif edildi. Galatasaray’a da bonservis olarak 16 milyon euro gibi bir rakam teklif edildi. Taraftarın tepkisinden çekinen Galatasaray yönetimi bu teklife nasıl bir cevap verecek merak konusu. Umarız elimizde ki kaliteli oyuncuları böyle ülkelere satıpta kendi ligimizin kalitesini düşürmeyiz.