Büro ve ofis mobilyalarında sağlığın önemi

Genellikle mobilya seçimimizde ev olsun işyeri olsun düşünmemiz gereken konu değerlendirmemiz gereken kriter insan sağlığına olumsuz yönde etki etmememsi olmalıdır. Büro mobilyası seçerken de insan sağlığını etkilemeyen seçimler tercih edilmeli kanserojen maddeler içermeyen malzemelerin kullanılmasına veya alınmasına azami özen gösterilmelidir. Ofis mobilyaları da her zaman için sağlığı ön planda tutan malzemelerden seçilmeli tehlikeli şekilde dizayn edilmiş mobilyalardan kaçınılmalıdır. Yine aynı şekilde ofis koltukları da çok fazla kullandığımız mobilyalarımızdandır. Dekorasyon renk uyumu kalite ve konfor etkililik yönünden önde giden durumlar olsa da sağlığın da önemi hiç unutulmamalıdır.
Bir diğer konuda tasarımın nasıl olması neleri içermesi ve neleri kapsaması gerektiğidir. Tasarımı bu kadar etkili kılan ön planda tutan durumu yapılan mobilya seçiminin basit işlevsel ve ergonomik özellikler ihtiva etmesindendir. Büro mobilyası seçiminde işlevselliği kullanmamız önemlidir. Ayrıca bu tercihlerin etkili olması için kullanılan basitlik öğesi de önemli bir parçadır.
Ofis mobilyaları minimal hatlarda kişiye hitap eden özelliklerde ve bulunduğu sektörü yansıtan özelliklerde olması ve kişilerin beğenisine bu şekliyle sunulması gerekir. Ofis koltukları seçimi de yine aynı şekilde değerlendirilmesi ve kriterleri birebir içermesi gerekir. İşlevselliği çok önemli olan koltukların seçimi insan sağlığını koruyan malzemelerden seçilmesi gibi kriterler gerekir. Yalnız tasarımı seçerken güzel olsun diye şık görünsün diye sağlığı geri plana atan seçimlerden uzak durmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir