Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilecekler

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilecekler
Burun estetiği sonrası süreç özellikle çok bakım gerektirmektedir. Burun estetiği sonrası bakım ameliyat kadar önemlidir. Birey bu sürece aktif olarak katılmalıdır ve çok dikkatli olmalıdır. Ameliyattan sonra burunda şişlik ve morluk olması normaldir. Morluğun şiddeti burnun içten ve dıştan kırılmasına göre değişmektedir ancak iki türlü de morluk olacaktır.
Burun estetiğinden sonra bireyin burundan nefes alması zorlaşacaktır. Bu yüzden ağızdan nefes alması gerekmektedir. Bu zor olsa da birey hiçbir şekilde tamponları kendi isteğine göre çıkarmamalıdır. Tamponları doktorun çıkarması gerekmektedir.
Burun ameliyatından sonra sıvı tüketimi çok önemlidir çünkü birey ağzından nefes aldığı için ağız kuruluğu yaşayacaktır. Bu kuruluğu gidermek için sık sık su içmesi gerekmektedir. Pipetle içmemesi gerekir çünkü pipetle içilen su veya meyve suyunda dudaklar ve dil yani ağzın içi tam olarak ıslanmamaktadır. Bu yüzden bardakla yudum yudum içilmelidir.
Başınızda ve yüzünüzde ağrıların olması normaldir. Bu yüzden ağrı kesiciler kullanılmalıdır ancak doktorunuzun verdiği ağrı kesicileri kullanmalısınız. Çünkü burun estetiğinden sonra kanamanız olabilir ve bazı ağrı kesiciler kanın pıhtılaşmasını önler. Kanın pıhtılaşmaması burun ameliyatından sonra çok kötü sonuçlara sebep olabilmektedir.
http://e-burunestetigi.com/adresinden burun estetiği hakkında bilgi alabilirsiniz.
Burnunuzdaki pansumanlar duruyorsa uyurken başınızı yüksekte tutmanız gerekmektedir. İki yastık koymak sizin için uygun olacaktır. Mümkün olduğu kadar başınızı dik tutmaya özen gösterin. Bu normal kan akışını sağlayacak ve burun estetiği ameliyatı sonrası oluşacak şişliğin azalmasını sağlayacaktır.
Burnunuzun altındaki küçük tamponu gerektikçe değiştirebilirsiniz. Özellikle bir kanama yoksa çıkarıp atabilirsiniz.  Burun ameliyatından sonraki iki hafta ıkınmaktan, sümkürmekten, ağır şeyler kaldırmaktan ve ağır egzersizler yapmaktan kaçınmalısınız.  Burnunuzu ötelememeniz gerekmektedir bu yüzden mümkün olduğu kadar ellerinizi burnunuzdan uzak tutunuz. Kıyafetlerinizde önden fermuarlı veya düğmeli olanları tercih ediniz. Burun ameliyatı sonrası burnunuzu darbelerden korumaya dikkat ediniz. Bir ay süre ile güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınınız. Burnun ameliyatı sonrası ilk görüntüsü sizi şaşırtabilir. Sabırlı ve gerçekçi olmanız gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir