Bütçeniz Şaştıysa Çözüm Parmağınızın Ucunda

Ekim ayının ortalarına geldiğimiz yağmurlu şu günlerde, kimilerimiz için tüm yılın yorgunluğunu atmak, kimleri için memleketteki eşi dostuyla hasret gidermek ve kimileri için yazlıkta geçirilecek keyifli bir 3 ay anlamına gelen yaz tatilini ve 2 bayramı iyisiyle kötüsüyle arkamızda bıraktığımızı iyice anlıyoruz.
Önce okulların açılması ardından havaların soğuması derken kış mevsimi ufak ufak yüzünü göstermeye başladı. Tatil, bayram, bir de üstüne çocukların okul hazırlığı eklenince sanırım hepimizin bütçesinde ufak tefek sapmalar olmuştur.

kredi

Bir de şimdi kış mevsimi gelince ister istemez elektrik ve doğal gaz faturalarında gözle görülür artış sanırım bu bütçe açığına tuz biber olacaktır. Şüphesiz bütçe açıklarında alınacak en önemli önlem gereksiz masrafların kısılmasıdır. Ancak bazen her ne kadar gereksiz hiçbir gideriniz olmasa da gelir- gider dengesini bir türlü tutturamazsınız. Merak etmeyin bu her bütçe için olağan bir durumdur. Bir gelir gider dengesi yapıyorsanız zaman zaman dengenin bozulması kadar doğal bir şey yoktur. Önemli olan bozulan dengeyi yeniden sağlayabilmektir.
Böyle bir dengesizlik olduğu zaman zamanında müdahale etmek en önemli hamlelerden biridir. Çünkü açık büyüdükçe kapatması çok daha zor olacaktır. Bütçenizde ki açık için hem ödeme vadesi hem de faiz açısından bütçenize en uygun kredi için araştırma yapmak sanırım en doğru başlangıç olacaktır.
Kaldı ki artık ihtiyaç kredisi almak için günlerce bankaya gidip gelmeye, formalite içinde boğulmaya hiç gerek yok. Internet bankacılığı sayesinde ihtiyacınız olduğu anda krediniz bir tık ötenizde oluyor.
Sizde teknolojinin bu nimetlerinden faydalanarak mevcut açığınızı bütçenizi zorlamayacak taksitlerle ödeyebileceğiniz bir ihtiyaç kredisi ile giderebilir böylece sıkıntınızı büyütmekten kurtulabilirsiniz. Doğru amaç için kullandığınız kredinin sizi rahatlatacağını unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir