C CORENA İLAÇ, DAHA İYİ BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYOR…

C CORENA İLAÇ, DAHA İYİ BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYOR…

 Dünyada herkes eşit doğar ve yaşarken eşit haklara sahip olmalıdır, yani “bazıları” daha eşit değildir. Bu cümle her ne kadar günümüz dünyasında ütopik bir hayal gibi görünse de, insani yardım için çalışan kurumlar ve sivil toplum kuruluşları, bize hala yaşanabilir bir dünya için umut olduğunu kanıtlıyor. Özellikle Ortadoğu coğrafyasında son yıllarda yaşanan zorunlu büyük göçler ve savaşlar, bu bölgede bulunduğumuz için ülkemizi de çok yakından etkiliyor ve ilgilendiriyor.

Zaman, zaman televizyonlarda ulaşılması zor bölgelere insani yardım yapan kuruluşların haberleri dikkatinizi çekmiştir. Bu kuruluşlardan bir tanesi de Ankara, Türkiye merkezli Corena İlaç Pazarlama. 1998 yılında, Adana’da yerel sağlık ürünlerini, Birleşmiş Milletler ve Amerikan askeri üslerine ihraç etmek için kurulmuş olan Corena İlaç Pazarlama, 2007 yılında WDL (dünya ilaç toptan satış lisansı) da alarak, dünyada 86 ülke ve 15 sivil toplum kuruluşuna, sayısı 7000 i aşan reçeteli jenerik ilaç, raf ürünü ilaç (OTC), medikal sağlık ve ilkyardım kitleri ihraç etmeye başlamış.

Corena İlaç, kuruluş vizyonu olarak “hasta eşitliği” ilkesini benimsemiş bir firma. Buna göre ilaç tedariki sağladığı ülkelerin, çok gelişmiş veya gelişmekte olan ülkeler olmasından ziyade, hastaların aynı etken maddeye sahip ilaca, eşit koşullarda ve zamanında ulaşabilmesi ile ilgileniyor. Bu ilaçlardan özellikle ilk yardım kitleri ve jenerik ilaçlar çok önemli, çünkü ilk yardım kitleri acil durumlarda hastaların hayatta kalması için ilk müdahaleyi sağlarken, jenerik ilaçlar da aynı etken maddeye sahip, ancak fiyat açısından çok daha pahalı olan ilaçların yerine geçiyor.

Kar amacı gütmeyen “İnsani Yardım Projeleri”ne çok büyük önem veren firma, yerel ve global ilaç tedarikçileri ile çalışarak, hükümetlerden bağımsız sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapıyor. Bu tarz yardımlarda ana politika; en düşük maliyet ve hızlı teslimat ile, dünyada ulaşılması en zor bölgelere ulaşmak. 2015 sonunda hedef ise; 100 ü aşkın global sağlık projesine ilaç tedarik edebilmek. Bu projelere ulaşmak için; Corena’nın sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir