Cadillac Otomobiller Birbiriyle Konuşacak

Cadillac Otomobiller Birbiriyle Konuşacak

ABD’li lüks araç üreticisi olan Cadillac, 2017 model CTS Sedan modellerine birbirleriyle konuşma özelliği getirdi.

Cadillac’ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamalara göre Vehic-to-vehicle olarak bilinen araçtan araca iletişim teknolojisi bundan sonra Cadillac otomobillerinde kullanılacak. Firma bu özelliği ilk olarak CTS model sedan aracında kullanıyor.

Araçtan araca iletişim teknolojisi sürücülere birçok fayda sağlıyor. Özellikle bu teknoloji kapsamında araçların birbirine tehlikeleri bildirmesi, herhangi bir kazanın veya problemin önüne geçmiş oluyor. Bu sayede sürücüler daha güvenli bir şekilde araçlarını kullanmaya devam edebiliyor.

2017 model Cadillac CTS araçlara eklenen araçtan araca iletişim teknolojisi, Küresel Konum Belirleme Sistemi (GPS) ve Kısa Mesafe Frekans Tanımlı İletişim (DSRC) sistemleriyle beraber çalışıyor. Sistem yoldaki diğer araçlarla iletişime geçiyor ve yolun durumu hakkında bilgi alınmasını sağlıyor.

Oluşturulan sistem saniyede 1000 mesaj kapasiteli. Fakat sistem bütün Cadillac araçlarla iletişime geçemiyor. Sistemin iletişime geçeceği araç maksimum 300 metre mesafede olmalı. Bu sisteme sahip olan 2017 model Cadillac CTS Sedan araçlar ABD’de 45 bin 995 dolara satılıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir