Call of Duty’de Banlanmış Olabilirsiniz

Online oyun dünyasında en çok oynanan ve yediden yetmişe tüm kullanıcıları saran Infinity Ward, ultra popüler FPS oyunu Call of Duty – Ghosts yeni bir mücadelenin içine girdi. Sanal dünyanın en çok sözü edilen hileler yüzünden önlem almaya başlayan Call of Duty, tespit ettiği üyeleri bir bir banlamaya başladı.

Popüler online oyunlar arasında olan ve en çok kullanıcıya sahip olan Call of Duty, ilk olarak tek kişilik oynanabilen bir oyundu. Zamanla çoklu oyuncu portuna sahip olan oyun, hilecilerin kıskacına girdi. Ancak konuda tecrübeli olan oyun sahipleri, oyunun tadını bozan hilecileri banlamaya başladı. Oyunun tasarımcısı Infinity Ward kesinlikle tolerans tanımadan yaptığı banlamaların genel olarak Online arenaya çıkıp da herhangi bir şekilde hile yapanlar ya da hack’lenmiş lobilerde oyun oynayanlardan oluşuyor.

Kesin olarak bir daha oyun içerisine alınmayan oyuncular arasında masumlar da yok değil. Özellikle Playstation 3 ve 4 sürümlerinde haksız yere ban yiyenlerin sayısının daha fazla olduğu söyleniyor. Oyun dünyasında yapılan hilelere karşı belki de en acımasızcası olan bu banlama ile oyunun daha sade oynanabilir hale getirilmesi planlanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir