Çeviri Platformunun Yabancı Dil Gelişimine Etkisi Nedir

Çeviri Platformunun Yabancı Dil Gelişimine Etkisi Nedir

Bildiğiniz üzere dünyanın iletişim dili İngilizcedir. Bu dil, anadil olarak Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, İrlanda, Kanada, Avustralya, İskoçya ve Yeni Zelanda konuşulmasına rağmen ortak veya resmi dil olarak bakıldığında tam 73 ülkede konuşulmaktadır. Ülkemizde de birincil yabancı dil olarak tercih edilen İngilizce dilinin önemi tartışılamayacak kadar fazladır. İlkokuldan başlayarak üniversiteye kadar devam eden eğitim-öğretim sürecinde hemen hemen her sene müfredata konulan İngilizce dersi, ödevleriyle de ön plândadır. Bu konuda oldukça çok sıkıntı çeken öğrenciler, İngilizce çevirilerini bu işin uzmanlarına parayla yaptırmakta ve İngilizce dillerini geliştirmekten geri kalmaktadırlar. Bunun yerine kendi çevirilerini kendilerinin yapacağı bir sistem kullanmak daha mantıklı olacaktır.

İşte burada devreye http://ingilizceceviri.gen.tr/ adresinden ulaşabileceğiniz çeviri sistemi devreye giriyor. Bu çeviri portalında hem kelime, hem cümle hem de metin çevirileri yapabilir, bu yapılan çeviriyi bölüm bölüm karşılaştırarak yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz. AdsızÖdevlerinizde, işlerinizde, iletişiminizde kullanabileceğiniz bu çeviri portalında İngilizce ve Türkçe dâhil tam 35 adet dil arasında çeviri yapabilmek mümkün. Tamamen ücretsiz olan bu sistemde yapabilecekleriniz bununla sınırlı değil. Dilerseniz yabancı dilinizi geliştirmek için gramer ders anlatımlarına bakabilir, hatta videolu anlatımlarla da bunu destekleyebilirsiniz. Bunun haricinde kelime bilginizi tazelemek ve haznenizi genişletmek için Adam Asmaca ve benzeri oyunlar da mevcut. Bir yandan öğrenirken öbür yandan eğleneceksiniz. Ayrıca size verilen kelimelerle hem anlamlı ve mantıklı hikâyeler oluşturmak için çabalarken hem de  konuşma yeteneğinizi de geliştireceksiniz.

Tam üç senedir bu alanda hizmet veren ingilizceceviri.gen.tr çeviri platformu, bunca hizmetinin getirdiği kalite dolayısıyla yüzbinlerce kullanıcıya hitap etmekte ve bu sayı her geçen gün artmakta. Google Translate’nin yaptığı mantıksız çevirilerden sıkıldıysanız, hemen ingilizceceviri.gen.tr çeviri platformunu deneyin ve siz de aradaki kalite farkını yaşayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir